Airmore uygulaması telefonunuzla bilgisayarınız arasında dosya alışverişini kablo olmadan yapmanızı sağlayan bir uygulamadır. Teknoloji geliştikçe dosyalarımızın bilgisayar ortamlarında saklama oranımız da artmış bulunmaktadır. Artık not defterleri yerine bilgileri telefonumuzun not kısmına yazmaktayız. Bunu bazen sesli veya resimli olarak bile yapıyoruz.

Günlük telaş içerisinde bazen telefonumuzun bağlantı kablosunu unutabilmekteyiz. Bu durumda telefonumuzdaki bir dosyayı bilgisayarımıza aktarmamız gerekebilir. İnternete sahip bir ortamda iseniz artık dosyayı paylaşma işlemi çok daha kolay. Airmore programı sizin bu dosyayı bilgisayarınızla paylaşmanıza kolaylaştırmaktadır.

Airmore Uygulaması İle Nasıl Dosya Paylaşımı Yapılır?

İlk yapılması gereken telefona uygulamayı indirmektir.  Daha sonra uygulamayı dosya aktarmak istediğiniz alette açıyorsunuz. Dosya paylaşmak istediğiniz bilgisayardan web.airmore.com internet adresine gidiyorsunuz. Orada sizi şöyle bir ekran karşılamaktadır.

Bu ekranda QR Code kısmına tıkladığınızda karşınızda bir QR kod belirmektedir. Bu QR kodu Telefonunuzda uygulamayı açtığınızda karşınıza gelen bağlanmak için tıklayın butonuna tıklayıp okuttuğunuzda telefonunuz ile bilgisayarınız bağlanmış bulunmaktadır. Böylece istediğiniz şekilde dosya paylaşımını gerçekleştirebilirsiniz.

İnternete Girmeden Airmore İle Dosya Paylaşma

Airmore uygulaması sayesinde internete girmeden de dosya paylaşımı mümkün. Tek olması gereken aynı wi-fi ağına bağlı olmak. Bu durumda telefondaki uygulamanın sağ üst köşesinde üç noktaya tıklandığında IP alın diye bir buton çıkmaktadır. Buraya tıklanır.

Ekranda gözüken IP adresi dosya paylaşılmak istenen bilgisayarda bir web tarayıcısının internet adresi yazılan kısmına yazılır. Daha sonra karşınıza şöyle bir ekran çıkar.

Bu sırada telefonunuza bir bildirim gelir.  Burada kabul et butonuna basarsanız. Artık telefonunuzdan bilgisayarınıza ya da bilgisayardan telefonunuza dosya paylaşmak mümkündür. Kabul et butonuna basıldığında bilgisayar ekranınızda şöyle bir ekran belirir.

Bu resimde sol yanda telefonunuzun dosyalarına ulaşmanızı sağlayacak butonlar mevcuttur. Eğer Resimler dosyasından bir belgeyi bilgisayarınıza göndermek istiyorsanız Pictures butonuna tıklayarak dosyalara ulaşabilirsiniz.

Herhangi bir dosyaya tıkladığınızda karşınıza belgelerinizin listelendiği şöyle bir ekran çıkar.

Mesela bu resimde telefonda ekran kaydı alınan belgelerin olduğu yerdeyiz. Sol kısımdan telefonun istediğiniz klasörlerinde dolaşılmaktadır. Burada bilgisayara kopyalamak istediğiniz dosya tıklanır. Daha sonra yukarıdaki sekmelerden export sekmesi tıklanarak bilgisayara indirme işlemi tamamlanır.

Eğer bilgisayardan telefona bir dosya gönderilmek isteniyorsa yukarıdaki sekmelerden import yazan yere tıklanır. Buradan telefona gönderilmek istene dosya seçilir. İşlem bitirilir.

forum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir