Akıllı telefonlar hayatımızın her alanına girmiş ve vazgeçilmez bir teknoloji haline gelmiştir. Sürekli elimizden düşürmediğimiz bu telefonların şarjının istemediğimiz anda bitmesi çok can sıkıcı olsa gerek. Bu şarj sorunu çoğu insan tarafından en büyük sorun haline gelmiş ve dile getirilmiştir. Yüksek donanıma sahip akıllı telefonların şarjının 1 günü zor çıkarması tüketicilerin sevmediği bir durum haline gelmiştir. Peki, bu sorun nasıl çözülecek?

Bu sorun yani şarjı biten telefonun 1 dakikadan az sürede tam dolacağını dile getirsek tepkiniz herhalde yuh artık olurdu. Evet, yanlış duymadınız bu sorun nanoteknoloji ile çözülecektir. Bu konuyla alakalı yapılan çalışmada İsrailli bir şirket olan StoreDot yeni şarj aletini tanıttı.

Nanoteknoloji ile mümkün olan bu cihaz, çok kısa sürede telefonları tam şarj etmeyi ümit ediyor. Firma test videosu yayınlayarak Galaxy S3 modeldeki akıllı telefonu 29 saniye gibi kısa bir sürede tamamen şarj etmeyi sağlamıştır. İlerde dizüstü bilgisayarlar içinde üretilme söz konusu olan bu cihazın adı Nanodots.

Görüldüğü üzere teknoloji ilerledikçe hayatın her alanında bir kolaylık sağlanacağı kesin ve özellikle hayatımızın vazgeçilmez bir cihazı olan akıllı telefonların bu durumdan karlı çıkacağı ve tüketiciler için de istenilen bir durum olacağı görülmektedir. Bunun yanında teknolojiyi yararımıza kullanırsak da sağlığımız için faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir