Çalıntı veya kayıp telefondaki Whatsapp silme işlemini merak edenlere tüm detayları ile adım adım açıkladık.

Akıllı telefonunuzu kaybettikten/çaldırdıktan sonra sadece maddi zarara uğramıyorsunuz. İçerisindeki özel bilgiler telefonun maliyetinden daha değerli olabiliyor. Neyse ki artık kayıp/çalıntı telefonları uzaktan devre dışı bırakabilmek ve bir çok uygulamaya müdahale edebilmek mümkün.

Çalıntı veya Kayıp Telefondan Whatsapp Silinir Mi?

Whatsapp, hesabınızı silmeniz için herhangi bir platform sunmuyor. Whatsapp ile iletişime geçerek telefonunuzun çalındığını veya kaybolduğunu bildirmeniz ve hesabınızı silmelerini istemeniz gerekiyor. Yapmanız gerekenler şunlar;

Bu işlemden sonra hesabınız devre dışı bırakılacaktır. Hesabınız devre dışı bırakıldıktan sonra 30 gün boyunca dondurulur. Hesabınız devre dışı bırakılsa dahi dışarıdan görüntülenebilir.

“Benim mail atıp bekleyecek zamanım yok” diyorsanız operatörünüzün müşteri hizmetleri ile iletişime geçip SIM kartınızı kilitli konuma getirebilirsiniz. Bu sayede Whatsapp devre dışı kalacaktır.

Çalıntı veya kayıptelefondan Whatsappsilme işlemini daha güvenli hale getirmek için son olarak telefonunuzdaki uygulamaları ve tüm verileri uzaktan silmelisiniz. Yapmanız gerekenler;

Dikkat: Aşağıdaki işlemler kalıcıdır, uygulamadan önce tekrar göz atın..

iOS: https://www.icloud.com/#find adresine gidin ve hesabınıza giriş yaptıktan sonra telefonunuzu seçip kalıcı olarak silin.

Android: Aynı şekilde çalıntı/kayıp durumunda Android akıllı telefonunuzu da uzaktan kalıcı olarak silebilirsiniz. İsterseniz telefonunuzu kilitleyebilir veya yakın bir yerlerde olduğundan şüpheleniyorsanız 5 dk. boyunca zil sesi çalmasını sağlayabilirsiniz.

forum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir