Nova ailesinin yeni üyesi Huawei Nova 7 SE 5GYouth resmi olarak duyuruldu. Cihaza özellikleriyle birlikte göz atıldığında orta segment olduğu rahatlıkla anlaşılabiliyor. Ayrıca bildiğiniz gibi Çinli şirket daha önce ki birçok cihazında eski Kirin işlemcilerini yenileyerek kullanmak zorunda kalıyordu. Bunun sebebi ise şirketin ABD ile yaşadığı bazı problemlerden dolayı yeni Kirin işlemci üretememesinden kaynaklanıyordu. Cihazlarının içerisinde birçok yeni işlemciyi bu sebeple kullanamayan şirket bu sefer cihazında MediaTekDimensity 800U işlemcisini kullanıyor. Orta segment cihazlar için üretilen 5G destekli bu işlemci kullanıcılara 2.4 GHz hız sunabiliyor. Cihazın en önemli detaylarından bir tanesi bu şekilde oluşuyor. Şimdi lafı daha fazla uzatmayalım ve Nova ailesinin yeni üyesine hep birlikte göz atalım.

Yeni Huawei Nova 7 SE 5GYouth ve Bazı Önemli Detayları

Huawei Nova 7 SE 5GYouth özellikleri tablosundan önce cihazın dikkat çeken bazı özelliklerine ayrıntılı olarak değinmek istiyoruz.

MediaTekDimensity 800U İşlemci

Cihazın diğer birçok Huawei cihazlardan ayrılan özelliğinin işlemci olduğunu daha önce belirtmiştik. Yeni cihazın içerisinde yenilenmiş Kirin işlemci yerine MediaTekDimensity 800U işlemci kullanılıyor.  Bu işlemci orta segmentli cihazlar için 5G destekli olarak üretilmiş. 120Hz yenileme hızına kadar destek verebilen 7nm işlemci, 2.4 GHz hızında çalışabiliyor.

8 GB RAM ve 128 GB Depolama Kapasitesi

Son zamanlardaAndroid cihazlarda ki RAM miktarının oldukça yükseldiğini biliyoruz. Nitekim bu durum yeni nova üyesi 7 SE 5G cihazında da karşımıza çıkıyor. Yeni cihaz içerisinde 8 GB RAM bellek ile beraber geliyor. Bunun yanı sıra cihaz kullanıcılara 128 GB depolama kapasitesi alanı sunuyor. Bu rakamların orta segment için oldukça yeterli olduğunu söylememiz yanlış olmaz gibi gözüküyor.

4 Adet Arka ve 1 Adet Ön Kamera

Huawei Nova 7 SE 5GYouth kamera özellikleri kısmına geçtiğimizde bizleri 4 arka kamera karşılıyor. Bu kameralardan ilki kullanıcılara 64 megapiksel bir çözünürlük sunuyor. Diğer kameralara baktığımızda8 megapiksel ultra geniş açı kamerası ve 2 megapiksel makro kamera bizleri karşılıyor.Son olarak ise karşımıza 2 megapiksel derinlik sensörü çıkıyor. Ön kameraya gelecek olursak, bu kamera kullanıcılara 16 megapiksel çözünürlük sunuyor.

Huawei Nova 7 SE 5GYouth Özellikleri

Huawei Nova 7 SE 5GYouth FiyatıBelli mi?

Tüm bu özelliklere sahip Huawei Nova 7 SE 5GYouth fiyatı 340 dolar olarak belirlenmiş. Cihazın Türkiye dahil olmak üzere diğer birçok ülkeye gelip gelmeyeceği henüz belirsizliğini koruyor.

forum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir