Forum

400 Yıllık Mezar’da...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

400 Yıllık Mezar’dan 100 Yıllık İsviçre Saati Çıktı…

melih demirtaş
(@melih007)
Üye Admin

00 yıllık mezardan yüzyıllık yüzük biçimindeki İsviçre saatini bulan çinli arkeologlar şaşkınlık içinde kaldılar.

Taşlaşmış İsviçre Saati

Küçük saat Şangsi kasabasında belgesel yapan iki gazeteci ve bir arkeolog tarafından ortaya çıkalımıştır.

“Tabutun etrafındaki kumu temizlemeye çalıştığımız sırada aniden yere küçük bir cisim düşerek metalik bir ses çıkardı” diyor müzeci Jiang Yanyu. “Cismi alıp incelediğimizde bir yüzük olduğunu anladık. Ancak üzerindeki kumu temizleyip daha yakından incelediğimizde ise bunun bir saat olduğunu hayretle gördük.”

Saat 10:06 da durmuştu. Haberi duyuran People’s Daily Gazetesi arkasında “Swiss”(İsviçre) yazısı kolayca okunmaktaydı diye yazıyor.

Mahalli uzmanlar Ming Hanedanlığı dönemine ait olan mezarın 400 yıl önce yapıldığını ve o tarihten sonra da kimse tarafından açılmadığını iddia etmekteler. Pekin’den gelecek olan arkeogların mezarda kazı yaparak saatin sırrını çözmeleri bekleniliyor.

Küçük Saatin Yandan Görünüşü

Bu haberin tamamen bir düzmece olduğunu söyleyenler var. Ancak çok ciddi basın organlarında habere ilişkin resimler yayınlanmakta.

Pekiyi haber doğru ise 400 yıldır açılmayan antik Çin mezarında 100 yıllık saatin ne işi var. Daha da önemlisi buraya nasıl geldi. Yoksa birileri zaman içinde yolculuk yaparken saatini mi düşürdü. Kimbilir?!!

Aşağıda mezardan çıkan saatini benzerlerine ait resimler bulunmaktadır:

Küçük Yüzük-Saat Reklamı

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 20/08/2021 2:11 am
Paylaş: