Haberler:

Forum

Moderatör Başvuru Formu Hoşgeldiniz Ziyaretçi

Adınız:
Soyadınız:
Yaşadığınız Yer:
Doğum Tarihiniz:
Cinsiyetiniz:
E-mail Adresiniz:
Site Adresiniz:
Sizce Moderatörün Görevleri Nelerdir:
Teknik Bilgiye Sahip Olduğunuz Bölüm:

Mesajınız:

Kendinizi Detaylı Bir Şekilde Tanıtınız.
Bu Kısmı Boş Geçen Ve Abuk Subuk Cümleleri Yazanların
Başvuruları İptal Edilecektir..

Bu Site:
Forum
Amaçladığı Hedefler Doğrultusunda Moderatörlere Çeşitli Görveler ve Sorumluklar Yüklemektedir..
Moderatör Başvuru Formu Kuralları
1..) Moderatörler Yetkileri Verildikleri Andan İtibaren Bu Kuralları Kabul Etmiş Sayılırlar..
2..)Moderatörler En Az 2 Günde Bir Siteye Girmeli Ve Site İçinde Aktif Olarak Bulunmalı, Kendisine Verilen Görevleri Yerine Getirmelidir.
3..)Moderatörler Her Zaman Yöneticilere, Kullanıcılara Ve Diğer Moderatörlere Karşı Saygılı Davranmak Zorundadır. Üyeleri Rencide Edici Kelimeler Kullanmamalıdırlar..
4..)Moderatörler , Bulundukları Bölümün Ve Özellikle De Sitenin İyiliğinden Sorumludur.
5..)Moderatörler Bulundukları Bölümde Yazılanları Açılan Konuları Takip Etmeli Düzeltilmesi Gereken Linkleri Veya Eklenmiş Fotoları Düzenlemeli, Gayri Ahlaki Bir Şey Gördüklerinde Kendileri Müdahale Edebiliyorlarsa Etmeliler Edemiyorlarsa Bir Üst Yöneticiye Durumu İletmelidirler..
6..)Kendi Bölümünden Sorumlu Olan Moderatör , Başka Bölümlerin İç İşlerinden Sorumlu Değildir Ve Buraya Yaptırım Uygulayamaz.
7..)Moderatörler, Üyelere Kin Gütme Gibi Bir Hakka Sahip Değildir. Bu Davranış Modluklarının Alınması Ve Bir Daha Aday Gösterilememeleri İçin Geçerli Bir Sebeptir.
8..) Moderatörleri Eleştiren Üyeler Olabilir. Onların Görevlerini Kötüye Kullandıklarını Haksızlıklar Yaptığını Söyleyen Kişileri Hakaret Ediyor Gerekçesiyle Açılan Konuyu Kilitleyemez Üyelerin Moderatörler Hakkındaki Şikayet Ve Görüşlerini İstedikleri Yerde İfade Etme Hakları Vardır. Yine Hakaret Yada Seviyesizlik Olmadığı Sürece Kimsenin Düşüncesini Söyleme Özgürlüğü Kısıtlanamaz. Bu Bağlamda Moderatörler Hakaret Veya Seviyesizlik Dışında Bir Eleştiriye Açık Olmalıdırlar..
9..)Moderatörler, Hiçbir Sebeple Moderatör Olan Nicklerinin Sifrelerini Bir Başkasına Veremezler..! Bu Kişiler 1.Dereceden Yakınları (Anne, Baba, Kardeş, Kuzen, Yeğen Vs...) Bile Olsa Kabul Edilemeyecek Bir Davranıştır. Herhangi Bir Sorun Yaşandığında Da Böyle Bir Bahane Kabul Edilmeyecektir Ve Moderatörlükleri Geri Alınacaktır.
10..)Moderatörler Müdahalede Zorluk Çektikleri Konularda Diğer Moderatörlerden Veya Bir Üst Yöneticilerden Yardım İsteyebilirler.
11..)Admin Tarafından Kabul Edilen Kararlar Gereği - Siteye Zarar Vereceğine Kanaat Getirilirse - Moderatörün / Moderatörlerin Görevine Bir Açıklama Yapılmadan Son Verilebilir.
12..)Moderator Bölümünü/Bölümlerini Sürekli Aktif Tutmak Zorundadır. Bölümlerini Canlandırmak İçin Atılan Her Adımda Moderatörler Bizzat Sorumludurlar. Haftada En Az Birkaç Konu Eklemelidir..
13..)Moderatörler Kendi Bölümlerinde Kuralları Çiğneyen Üye Olursa Öncelikle Kendileri Uyarmalı Eğer Kuralları Çiğnemekte Israr Ederse Durumu Bir Üst Makama Bildirmelidirler.
14..)Moderatörler Veya Yetkili Gruplar Kesinlikle Üyelere Forum Yönetimi İçin Gerekli Olan Veya Yardım Amaçlı Hariç Özel Mesaj Atamazlar. Pm Yi Farklı Amaç İçin Kullanan Yetkililertesbit Edildiği An Haber Verilmeksizin Yetkileri Alınır..
15..)Moderatörlerin Görevleri sadece foruma girip çıkmak değildir, günlük eklenen konuları takip etmek, foruma uygun olmayan konuları silmelidir....
16..)Moderatörlük Görevini Aksatan Moderatöre İnternet Yoluyla Belli Aralıklarla İlk Önce Uyarı , Aksatmaya Devam Ettiği Takdirde De Yetkilerini Elinden Alınması Yada Sınırlandırılması Yoluna Gidilecektir...
Doğrulama:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz

Smf Destek