Forum

Bildirimler
Tümünü temizle

Yapay Zeka Hakkında Sizin Teorileriniz Nelerdir?

melih demirtaş
(@melih007)
Üye Admin

Yapay zekanın sorun haline gelip gelmeyeceği tamamen insanoğlunun yapay zekayı nasıl ilerleteceğine ve kullanacağına bağlı.
Ağır ve fiziksel aktivite gerektiren işlerin dışında gündelik hayattaki tüm işlere el atmaları sağlanırsa, insanların yapay zekanın yapamayacağı farklı iş alanları üretmek zorunda kalacaktır. Tabi burada tamamen dijital veya yarı analog yarı dijital olan ve insanların şu anda yapabildiği hemen
her şeyi yapabilecek bir yapay zekadan bahsediyorum. Turing testinden ötede karşınızdakinin insan mı yoksa yapay zeka mı olduğunu anlayamayacağınız sohbetler için google hazır bile ve bu işleri daha da geliştiriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=lXUQ-DdSDoE

Şimdi gelelim, "o korkulan senaryo gerçek olabilir mi" sorusuna? Yapay zekaya ne işlerseniz onu alırsınız. Bunların bizimkiler gibi hisleri olamaz ama hissi kopyalamasını sağlayan kodları olabilir. Bu da bu yapay zekalara hangi duyguları yükleyip, gerçekten birşeyleri arzu edebilmelerini
sağlatıp sağlatmayacağımıza bağlı. Eğer insanlar bunu yapmaya yönelirse evet, geri dönüşü olmayan bir yola girebilirler. Ama dikkat edildiği ve gerekli önemler hat safhada olduğu sürece korkmaya gerek yok diye düşünüyorum.

 
Alıntı
Topic starter Gönderildi : 20/04/2021 1:49 am
Paylaş: