Teknoloji Siteleri

Teknoloji ve sosyal medya alanları o kadar hızlı ilerliyor ki, takip etmek bir hayli zor. Bunun için hayatımızı kolaylaştıran, bir nebze olsun bizlere teknolojiyi ve sosyal medyayı kolay hale getiren ve onlarla ilgili haberleri, rehberleri ve yenilikleri aktaran teknoloji siteleri mevcut. Bu web sitelerini takip etmek isteyenler ve yararlanmak isteyenler için güzel bir liste hazırladık. En iyi teknoloji siteleri listemize geçelim.

Bu teknoloji siteleri Dünya sıralamasında güzel yerlerde bulunuyorlar.

En İyi Türk Teknoloji Siteleri

1. Webtekno.com

Teknoloji ve bilim alanında haberler yapan webtekno ekibi, uzun yıllardır kullanıcılarına sade ve sıkıcı olmayan dili ile haberlerini servis ediyor. Ekip, otomobil, sosyal medya, bilim, oyun ve birçok kategoride de haberlerini kullanıcıları ile paylaşmaktadır.

2. Shiftdelete.net

Teknoloji ve ağırlıklı olarak mobil haberler yapan Shiftdelete ekibi, listenin eski ekiplerinden. Forum tarafı ile de kullanıcılarına destek veren site, birçok alanda da kendini kanıtlamaya çalışıyor. Youtube ve sosyal medya platformlarında da aktif olan shiftdelete, son zamanlarda daha falza çıkışa geçmiştir.

3. Webhakim.com

Teknoloji ve sosyal medya ağırlıklı haber ve kullanıcı odaklı içeriklerini paylaşan webhakim.com ekibi, oyun, yaşam, güncel haberler ve birçok konuda aylık binlerce kişiye yayın yapmaktadır.

4. Technopat.net

Diğer websitelerinden ayrılan bir site olan technopat, ağırlıklı olarak sistem tavsiyeleri ve oyun üzerinde durmaktadır. Ekran kartı, işlemci vb. bilgisayar bileşenleri konusunda uzman olan ekip, yıllardır bu işin içerisinde yayın yapmaktadır.

5. Donanimhaber.com

Çok fazla kullanıcısı olan ve forum bölümünü neredeyse Türkiye’de bilmeyenin olmadığı ekip, birçok alanda içeriklerine devam etmektedir. 20 yıl önce isim hakkı alınan donanimhaber, bu konuda en eskilerden.

6. Chip.com.tr

Yine uzun zamandır teknoloji, sosyal medya ve ağırlıklı olarak inceleme kategorisi ile öne çıkan Chip ekibi, mobil ve bilgisayar konularında da uzmandır.

7. LOG

2008 yılında yayın hayatına başlayan log.com.tr, en iyi teknoloji siteleri arasında yer alıyor. Özgün ve dikkat çeken içerikleri, cihaz incelemeleri ve dergi yayını ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken teknoloji sitelerinin başlarında yer alıyor.

8. Tamindir

2004 yılında yayın hayatına başlayan Tamindir, sürekli güncellenen içerikleri ve geliştirilen arayüzü ile teknoloji severlerin uğrak noktalarından. İlk olarak program indirme sitesi olarak başlayan site günümüzde teknoloji haberlerine de yer vermektedir. Türkiye’de en çok ziyaret edilen program indirme sitesidir.

9. Hardware Plus – HWP

Türkiye’nin teknoloji satın alma rehberi olarak kendini lanse eden HWP sitesinde, teknoloji haberleri, inceleme videoları, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve diğer teknoloji ürünleri ile ilgili haber ve incelemeler yer alıyor.

10. Digital Age

Digital Age bir teknoloji dergisi değildir. Teknoloji sitenin yalnızca bir çıkış noktasıdır. Esas odaklandığı nokta ise dijital teknoloji altyapısının yarattığı yeni iş dünyası ve yeni hayat düzenidir. Bu sitede, yazılımdan donanıma, GSM’den telekoma, oyundan müziğe, dijitalin hüküm sürdüğü bütün endüstrilerden izler bulabileceksiniz.

11. Teloji.com

Teloji.com adından da anlaşılacağı gibi telefon teknolojisi üzerine kurulu bir mobil teknoloji sitesi. Akıllı telefonların özelliklerini paylaşmanın yanında, akıllı telefon kullanıcılarının merak ettiği ve sorun yaşadığı konuları detaylı ve yalın bir şekilde anlatarak kullanıcılara yardımcı oluyor. Nasıl yapılır tarzı içerikleriyle akıllı telefonlar ve uygulamalar hakkında detaylı bilgiler sunuyor.

En İyi Yabancı Teknoloji Siteleri

1. TechCrunch

Tech Crunch, yeni cihazlar ve teknoloji haberleriyle ilgili kaliteli bilgiler sağlayan, iyi bilinen ve popüler web sitelerinden biri olarak kabul edilir. Ayrıca Tech Crunch, internetteki önde gelen teknoloji platformlarından biri ve aynı zamanda en ünlü teknoloji bloglarından biridir.

2. Wired

Wired.com, en son teknoloji trendleri ile ilgili haberler sağlayan internetteki ikinci en popüler sitedir. Ayrıca, en yeni veya gelecek cihazlar, bilim, eğlence, iş ve tasarım vb. ile ilgili yararlı kılavuzlar yayınlar.

3. TechRadar

Bu, internetteki en popüler teknoloji haberleri ve cihazlarla ilgili bilgiler veren web sitesidir. Ayrıca, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve cep telefonları vb. ile ilgili yararlı kılavuzlar sağlar. Ayrıca, farklı türdeki akıllı telefonları ve tabletleri de özelliklerine göre değerlendirir. Eğer bir Android kullanıcısıysanız, bu web sitesi aynı zamanda web sitesinde bol miktarda Android ile ilgili haberleri ve kılavuzları yayınlıyor.

4. Engadget

Engadget, 2004’ten beri insanların bilinçli teknoloji satın alma kararları vermelerine yardımcı oluyor. Teknoloji sadece cep telefonu ve işlemcilerle ilgili değildir. Sürücüsüz bir araba, laboratuarda üretilmiş insan organları ve uzayın bilinmeyenleri de teknolojik haberdir. Engadget, tam da bunları vermektedir.

5. Gizmodo

Gizmodo.com, çoğunlukla teknolojik cihazlarla ilgili haberleri ve kılavuzları kapsayan en iyi portallardan biridir. Esas olarak teknolojik cihazlarla ilgili en son haberleri, ve bunlar için en iyi kılavuzları ve ayrıca cihazlarla ilgili öğreticileri kapsar.

6. Mashable

Mashable, en son teknoloji haberlerini, teknolojik cihazları, bilimi ve ilginç şeyleri kapsayan ve internet kullanıcılarına yardımcı kılavuzlar sağlayan internetteki en iyi ve en ünlü teknoloji bloglardan biridir. Bu web sitesinin en iyi yanı, en son teknoloji haberleriyle ilgili videolara da göz atabilmenizdir. Ayrıca, yaklaşık yirmi milyondan ziyaretçisi ve altı milyondan fazla sosyal medya takipçisi var.

7. The Verge

Verge, özellikle teknoloji haberlerini, ürün incelemelerini ve ürün bilgilerini vb. okumakla ilgilenen teknoloji severler için en popüler ve ünlü bir teknoloji blogudur. Ayrıca, teknolojinin toplumu nasıl etkilediği hakkında ilginç kılavuzlar paylaşıyor.

Digital Trends, bir başka en büyük teknoloji, bilgisayar oyun cihazları ve ilginç yaşam tarzı rehberleri sunan bir teknoloji haber sitesidir. Ayrıca müzik, arabalar ve fotoğrafçılık vb. ile ilgili kılavuzları da kapsar ve bazen Apple haberleri hakkında da yazarlar.

9. TheNextWeb

Next Web, internet kullanıcılarına günlük olarak teknoloji haberleri sağlayan internetteki bir başka önde gelen teknoloji sitesidir. Çoğunlukla işletme, kültür ve teknoloji ile ilgili kılavuzları ve konuları kapsar. Ayrıca, yakında çıkacak olan teknolojik cihazlar için yararlı makaleler yayınlar. Yeni nesil araçlar için bu web sitesini okumanız ve ziyaret etmeniz şiddetle tavsiye edilir. Ayda yedi milyon ziyaret ve  on milyondan fazla sayfa görüntülemesi alır.

10. 9to5Mac

Listemizdeki son teknoloji web sitesi Apple hayranları içindir. 9to5Mac, yeni iPhone lansmanları, iWatch haberleri, akıllı arabalardan iPad, iTV ve Apple Music’e kadar Apple’ın yaptığı her şeyi bilmek isteyen Apple meraklıları için özel bir blogdur. Apple hayranları için mutlaka takip edilmesi gereken bir kaynaktır.