× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Eğer Sizde 20’lik Diş Ağrısı Çekenlerdenseniz Aşağıdaki 20’lik dişi evdeki imkanlarla nasıl tedavi edebiliriz makalemizi mutlaka okuyun

Birinci Yöntemimiz Tuz ;

20’lik diş ağrısının tedavisinde işe yaradığı düşünülen yöntemlerden bir tanesi de tuz‘dur. Tuz diş de ki enfeksiyonu engelleyip enfeksiyonun yayılmasını engeller.

Tuzun Kullanımı ;

1 Bardak sıcak suyumuzun üzerine 1 kaşık tuzumuzu atıyoruz. Yaptığımız sıcak su,tuz karışımını ara ara gargara yaparak uyguluyoruz, diş ağrınızın hafiflediğini mutlaka hissedeceksiniz.

İkinci Yöntemimiz Maydanoz ;
Maydonozun’da diş ağrılarında önemli bir tedavi yöntemi olduğu söylenmekte. Maydanozu ilk önce eziyoruz, ağrıyan 20’lik dişimizin etrafına ezdiğimiz maydanozu masaj yaparak yavaş, yavaş sürüyoruz.

Üçüncü Yöntemimiz Limon ; 20’lik diş ağrısından kurtulmanın bir diğer çaresi de limon. Limon içerdiği c vitamini sayesinde diş ve diş etlerine güçlendirme etkisine sahiptir. İlk önce limon kabuğunu rendeleyin, bir çay kaşığı tuz ile rendelemiş olduğunuz limon kabuğunu karıştırın burada önemli olan limon kabuğunun çok ince rendelenmiş olması. 20’lik diş ağrısı için yaptığınız bu karışımı ağrıyan dişinize ve diş etinize sürün bu sayede hem ağrıdan kurtulacak hem de dişlerinizde beyazlama olacak göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir