Access Point Nedir?

 Access Point Nedir?

Access Point Nedir?

Access Point firmalarda, şirketlerde ve iş yerlerinde sıklıkla tercih edilen, internet alanını genişletmek amacıyla kullanılan özel bir cihazdır. Bu şekilde internet gücü az olan kısımlar tamamlanıp elverişli internet ortamı oluşturulur.

Access Point Kullanımı

Access Point (Erişim noktaları) genellikle ofislerde, geniş alanlarda, büyük binalarda, kablolu veya kablosuz bağlantıyı çevirmeye yarayan cihaz olarak bilinir.Erişim noktası ismiyle anılanAccess Point, Ethernet kablosu aracılığıyla kablolu olan yönlendiriciye ve anahtara bağlanır. Ardından Wi-Fi sinyalini istenilen kısma yönlendirme sağlar.

Bu şekilde Access Point, internet bağlantısını kablosuz bir yayına dönüştürme becerisine sahip olan kablosuz erişim noktası olmaktadır.Access Point cihazına internet erişimi sağlayan tüm cihazlara kablolu veya kablosuz olarak internet verilmektedir.

Bir firma ortamına internet erişimi güçlendirmesi yapılmak istendiği vakit, bu alan içerisine erişim noktası olarak Access Point sistemi kurulur. Daha sonra Ethernet kablosu yardımıyla sonucu odasına yönlendirme gerçekleşir.

Access Point Ne İşe Yarar?

Erişim noktası olarak kullanılan bu cihazın kablolu interneti kablosuz internete dönüştürme becerisine ek olarak, sinyal tekrarlayıcı özelliği de konulmuştur. Access Point cihazlarında repeater modu, genellikle iç mekânda internet erişimi sağlanması için kurulmuştur. Ayrıca kablo fazlalığının yaşanmaması için mekânlarda kullanıcılar tarafından seçilen özel cihaz olmaktadır.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın