× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Özellikle ergenlik döneminde olan bireyler tarafından kullanılan fakat herhangi bir yaş grubu sınırlaması Acnelyse kremi bir çeşit sivilce kremidir. Fakat diğer sivilce kremlerine göre oldukça farklı bir etkisi vardır ve sadece doktor kontrolü ve önerisiyle kullanılmalıdır.

Peki bu Acnelyse kremi ne işe yarar, nasıl kullanılır?

Acnelyse kremi ne işe yarar?

Güçlü bir sivilce geçirici özelliğe sahip olan Acnelyse kremi bireylerin sivilce sorunlarını çözmede oldukça etkilidir. Çoğu uzman tarafından önerilen bu sivilce geçirici krem sadece eczanelerde bulunmakta ve 20-25 gramlık tüpler şekilde satılmaktadır.

Temelde cilt hücrelerini besleyerek sivilceleri ortadan kaldıran bu krem, aynı zamanda derinin altını ve üstünü yenileyerek güçlendirir. Yapısında A vitamini bulundurduğu için egzama, sedef ve deri kalınlaşması gibi hastalıklara da olumlu olarak etki eder. Deride bulunan küçük siyah noktaları yok etmesinin yanı sıra kreatin oluşumunu da engeller. Çokça özelliği bulunan bu krem ancak düzenli kullanımda etkisini gösterir.

Acnelyse kremi nasıl kullanılır?

Acnelyse kremi kullanım olarak oldukça basittir. Ancak kullanım sürecinde olabildiğince titiz olmak gerekir.

Krem sürülecek bölge temiz su ile yıkanır ve kurulanır. Ardından sadece sivilceli bölgeye parmak ucu kadar krem sürülür. Krem deriye baskı yapılmadan oval parmak hareketleri ile sürülmelidir. Baskı yapmamak önemlidir çünkü üst deriye de etki etmesi gerekir. İlk kullanıldığı zaman deride yanma ve batma hissi olabilir bu gayet doğaldır.

Akşam yatarken veya sabah kalkınca kullanılabilir fakat kesinlikle kullanımdan sonra güneş ışığına maruz kalınmamalıdır. Bu nedenle genellikle gece kullanmanız tavsiye edilir. 5-6 haftalık bir periyodik düzenli kullanımın ardından etkisini ancak gösteren bu krem işini gerçekten iyi yapmakta ve çoğu cilt uzmanı tarafından tavsiye edilmektedir.

Acnelyse kreminin yan etkileri nelerdir?

Acnelyse kremi kesinlikle reçete ile alınmalıdır, kullanılmadan önce prospektüs iyice okunmalıdır. Yanlış kullanım veya yanlış muhafaza neticesinde vücutta yan etkiler yapabilir. Bu yan etkiler krem uygulanan bölgede kızarıklıkkaşıntı ve tahriş gibi basit sorunlar olabileceği gibi nefes almada zorluk, karın ağrısı ve şişlik gibi ciddi problemler de olabilir. Bu nedenle Acnelyse kremini kullanırken olabildiğince dikkatli olmak gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir