2018 yılını yayıncılar için dolu dolu bir yıl olarak geçiren Google, Webmaster’ların “etkili reklam yerleşimi” yapma derdine derman olacak “Otomatik Reklamlar” özelliğini duyurdu. Google’ın AI teknolojisini kullanacak olan yeni özellik sayesinde sitemiz için ideal reklam yerleşimini ve reklam optimizasyonunu kolayca aradan çıkartabileceğiz.

Sitelerimizde kullandığımız reklam yerleşimi, gelirimizin nihai kaderini oluşturuyor. Başarısız reklam yerleşimleri gelir kaybıyla birlikte olumsuz kullanıcı deneyimini de yanında getiriyor. Google’ın yeni otomatik reklamları, sitesi için en iyisini hedefleyen Webmaster’ların reklam yerleşimi işini bir nevi otomatik pilota bırakmasına yardımcı oluyor.

Otomatik reklam yerleşimi için Google, yayıncılara tercih ettikleri reklam birimlerini ayarlama ve gelişmiş URL ayarı gibi ileri seviye optimizasyon şansı sunuyor. Hangi reklam modellerini kullanmak istediğinizi belirledikten sonra Google AdSense tarafından oluşturulan kodu sitenize eklemeniz sistemin çalışması için yeterli oluyor. Ekleyeceğiniz basit bir kod yardımıyla tüm iş Google’ın yapay zekasına bırakılıyor ve sizin için maksimum gelir fırsatlarını değerlendirmesi sağlanıyor.

Google AdSense Otomatik Reklamların Faydaları Neler?

Otomatik Reklamlar’ı Nasıl Kullanabilirsiniz?

AdSense’da otomatik reklamları kullanmak için:

  1. AdSense hesabınıza girin.
  2. Sol navigasyon menüsünden “Reklamlarım” menüsünü ziyaret edin.
  3. Başlangıcı onayladıktan sonra hangi reklam birimlerini kullanmak istediğinizi seçin.
  4. Ayarlarınızı kaydedin ve bir sonraki sayfada verilen reklam kodlarını sitenizin  kodları arasına yerleştirin.
  5. Otomatik reklamların sorunsuz çalıştığından emin olmak için 15 – 20 dakika sonra sayfalarınızı gözlemleyin.

Eğer manuel olarak yerleştirdiğiniz reklam birimlerinin otomatik pilot ile değişmesini istemiyorsanız, bu birimler için kodu kaldırmanıza gerek yok. Otomatik reklamlar, sitenizdeki reklam birimi sayısını hesaplıyor ve bu doğrultuda yerleşim yapıyor.

Global olarak kullanıcı yorumlarına baktığımda bazı kullanıcıların sistemden fazlasıyla memnun bazılarının ise şimdiden yerden yere vurduğunu gördüm. Siz de Otomatik Reklamlar’a bir şans verdiyseniz deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir