Akıllı Telefon Hoparlör Sorunu Nasıl Çözülür?

 Akıllı Telefon Hoparlör Sorunu Nasıl Çözülür?

Çoğu akıllı telefonda sık görülen bir durum olan hoparlör ses sorunu eğer sizin de başınıza geldiyse hemen üzülmeyin çünkü bu sorununda bir çözümü elbette var. Hatta sırf bu sorundan dolayı tamire gönderip bir sürü para harcayanlar var. Biz sizi bu masraftan kurtaracağız. İsterseniz hemen nasıl yapılacağını adım adım anlatalım.

Malzemeler

-1 adet diş fırçası (ucuz ve yumuşak fırçalı olması tavsiye edilir)

-Bu kadar, başka malzemeye ihtiyacımız yok.

1.Adım:

Telefonunuzu tamamen kapatın ve biraz dinlenmesini bekleyin. Bu sayede yapacağınız işlemler daha kalıcı ve geçerli olacaktır.

2.Adım:

Herhangi bir marketten veya eczaneden aldığınız uygun fiyatlı aynı zamanda yumuşak fırçalı diş fırçanızı telefonunuzun altındaki hoparlörlerin üstüne yavaş ve hafif bir şekilde sürtün. Bu işlemi ortalama 5 dakika civarında yapmaya devam edin. Sağ ve sol şeklinde defalarca diş fırçanızı hoparlörlere sürttükten sonra içerisindeki tozların gittiğini ve bir öncekinden daha temiz olduğunu göreceksiniz. İyice hoparlörlerin içerisini temizledikten sonra son dokunuş olarak üstüne hafifçe üfleyin.

3.Adım:

Telefonunuzu güç tuşuna basılı tutarak açın ve bir müzik açmayı deneyin. Sonucu göreceksiniz.

İlk başlarda uygun fiyatlı diş fırçası olmasını özellikle belirtmemizin sebebi ise pahalı fiyattaki diş fırçalarının fırçaları sert olur. Eğer sertçe hoparlöre abanırsanız ya sonuç değişmez ya da çok zorlarsanız düşük ihtimal daha da kötüleşebilir. O yüzden dikkatli ve nazik davranmanızı öneriyoruz.

Bu yöntem çoğu kişide denenmiştir ve çözülmüştür. Sizin de denemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Umarız ki olumlu bir sonuçla karşılaşıp bize teşekkür edersiniz …

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın