× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Günümüzde özellikle Türkiye’de akıllı telefonların fiyatları çok yükselmiş durumda. Bu nedenle satın almak istediğimiz telefonun sağlam ve yıllarca dayanabilmesini isteriz. Sadece sağlamlık değil bunun yanında hızlı olması da gerekir. Eğer ilerde kasmaya başlamasını istemiyorsanız ona göre dikkatli bir seçim yapmalısınız. Bu yazımızda da sizlerle akıllı telefon satın almadan önce dikkat etmeniz gereken özellikleri konuşacağız.

Batarya,bir telefonda dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden birisidir. Bu yüzden ilerde pişman olmamak için araştırdığınız telefonun mutlaka bataryasının kaç mAh olduğuna bakmanız lazım. Satın almak istediğiniz telefonun bataryası en az 3000 mAh olmalıdır. Aksi takdirde gün içerisinde çok çabuk şarjınız bitebilir ve hep yanınızda powerbank taşımak zorunda kalırsınız. Bizim size tavsiye ettiğimiz mAh oranı ise 4000 ve üstüdür.

Kamera,bir akıllı telefonun olmazsa olmazıdır. Eğer telefonunuzun kamerası kötüyse ne gezip gördüğünüz yerleri istediğiniz gibi çekebilirsiniz ne de normal bir selfie çekebilirsiniz. Instagram’ dan manzara fotosu çekip atmak kadar güzel bir şeyden mahrum kalmak istemiyorsanız satın alacağınız telefonunda kamerasına çok dikkat etmelisiniz. Bizim size tavsiyemiz fotoğraf kalitesi olarak en az 12 mp kamera çözünürlüğüne sahip olmalı ve video çözünürlüğü de en az 1080p 30fps olmalı.

Ekran,sağlamlık ve göz konforu açısından dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında gelir. Çünkü örnek verecek olursak eğer telefonunuz yanlışlıkla yolda giderken yere düşerse onu ancak sağlam bir ekran kurtarabilir. Telefonunuzun sağlam bir ekrana sahip olmasını istiyorsanız “CorningGorillaGlass” özelliğinin olmasına dikkat edin. Göz konforu açısından da ekran teknolojisi IPS LCDveya AMOLED olmasına dikkat edin. Aynı zamanda artık günümüzde çoğu akıllı telefonda bulunan okuma modunu da geceleyin internette gezinirken kullanmak gözünüzü yormamak için çok iyi bir seçenek olacaktır.

Depolama,fotoğraflarınızı, videolarınızı ve daha bir sürü dosyanızı depolamak için yeni bir telefon satın almadan önce dikkat edilmesi gereken bir özelliktir. Ortalama bir telefonun depolama kapasitesi en az 32gb olmalıdır. Zaten aksi takdirde daha azı sizi çok zorlayabilir.

Son olarak fiyat performans cihazlarını araştırmanızı tavsiye ediyoruz. Bu yazımızda akıllı telefon satın almadan önce dikkat etmeniz gereken özellikleri konuştuk. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir