× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Apple İphone 11 Pro Max, en çok satılan telefonlar arasındadır. Bu telefon, 2019 yılının Eylül ayında satışa çıkarılmıştır ve dahili depolama alanlarına bağlı olarak değişen fiyat seçeneklerine sahiptir. Piyasaya yeni çıkarılmış olan Apple İphone 12 serisinin bu telefon kadar satın alınıp alınmayacağı ise merak ediliyor.

Apple İphone 11 Pro Max Ekran Özellikleri Nelerdir?

Apple İphone 11 Pro Max ekran özellikleri arasında OLED tipi ekran, 1242 x 2688 ekran çözünürlüğü, FHD+ ekran çözünürlüğü standardı, 60 Hz ekran yenileme hızı, 458 PPl piksel yoğunluğu, çoklu dokunma, HDR, HDR 10, DC-l P3 renk uzayı ve çerçevesiz ekran tasarımı gibi özellikler bulunmaktadır.

Apple İphone 11 Pro Max Kamera Özellikleri Nelerdir?

Apple İphone 11 Pro Max’inkamera özellikleri, çözünürlükler açısından pek gelişmiş olmasa da genel olarak iyi bir seviyededir. Örneğin birinci arka kameranın çözünürlüğü 12 MP olduğu gibi, ikinci arka kamera, üçüncü arka kamera ve ön kamera çözünürlükleri de aynı seviyededir. Bu kameraların diyafram açıklıkları ise sırasıyla F 1.8, F 2.0, F 2.4 ve F 2.2’dir.

Bu telefonun birinci arka kamera özellikleri arasında hızlı odaklama, otomatik odaklama, elle odaklama, coğrafi konum etiketleme, zamanlayıcı, seri çekim, panorama, HDR, portre fotoğraf çekimi ve 6 elementli lens bulunur. Bu kameranın, 60 FPS ile 2160 piksel 4K video kaydı yapması da mümkündür. Ayrıca Apple İphone 11 Pro Maxkamera özellikleri arasında ağır çekimli kayıt, optik görüntü sabitleme, coğrafi konum etiketleme, HDR, stereo ses kaydı, sürekli otomatik odaklama ve video kaydı sırasında fotoğraf çekme gibi kayıt özellikleri de bulunmaktadır.

İkinci arka kameranın telephoto ve 2x optik yakınlaştırma özelliği, üçüncü arka kameranın 5 elementli lens ve 120° ekstra geniş açılı çekim yapma özelliği ve ön kameranın ise portre fotoğraf çekimi, zamanlayıcı, dijital görüntü sabitleme, HDR ve ağır çekim video kayıt gibi özellikleri bulunmaktadır.

Apple İphone 11 Pro Max Temel Donanım Özellikleri Nelerdir?

Apple İphone 11 Pro Max, bazı son model telefonlar gibi 5G desteğine sahip değildir. Fakat telefonda 2G, 3G, 4G ve 4.5G özellikleri desteklenmektedir. İOS 13 versiyonlu işletim sisteminin İOS 14’e yükseltilebilme özelliği bulunur. Bluetooth versiyonu 5.0 olan bu telefonun su ile toza karşı dayanıklı olarak tasarlandığı bilinmektedir.

Apple İphone 11 Pro Max temel donanım özellikleri 4 GB RAM boyutundan ve işlemcinin 6 çekirdekli olmasından dolayı pek de gelişmiş bir seviyede değildir. Fakat frekans değeri 2.65 GHz olan Dual CoreLightning model ana işlemci ve frekans değeri 1.73 GHz olan QuadCoreThunder model yardımcı işlemcinin iyi seviyede olduğu kabul edilebilir.

Hafıza kartı desteği bulunmayan telefonun 64 GB, 256 GB ve 512 GB dahilidepolam alanına sahip olan çeşitli modelleri bulunmaktadır. Ayrıca Apple İphone 11 Pro Max, 64 bit işlemci mimarisine ve Apple QuadCore modelli grafik işlemcisine de sahiptir.

Apple İphone 11 Pro Max Fiyatı Ne Kadardır?

Apple İphone 11 Pro Max fiyatı, telefonun dahili depolama alanına bağlı olarak değişmektedir. Örneğin 64 GB dahili depolama alanına sahip olan model 12.200 Türk Lirası, 256 GB dahili depolama alanın sahip olan model 14.200 Türk Lirası ve 512 GB dahili depolama alanına sahip olan model ise 15.165 Türk Lirası’dır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir