× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Ücretsiz reklam siteleri; marka, işletme ya da firma sahiplerinin bedava reklam vermeleri için hizmet veren platformlardır. Ücretsiz reklam siteleri, reklam için bütçe ayırmayan işletmelerin ücretsiz şekilde reklam hazırlamalarını sağlayan bir çözüm yöntemidir.

Ücretsiz reklam siteleri arasında en popüler olan site Google’dır. Ancak ücretsiz reklam veren siteler listesinde başka örnekler de bulunur. Gelin, “ücretsiz reklam siteleri nelerdir” sorusunun yanıtını birlikte keşfedelim!

Ücretsiz Reklam Verme Siteleri Nelerdir?

Ücretsiz reklam verme siteleri şunlardır:

  1. Google My Business
  2. Basın bültenleri
  3. İlan ve serbest bölge siteleri
  4. LinkedIn hesabı

1. Google My Business

Ücretsiz reklam siteleri arasında en popüleri Google My Business’tır. Google My Business, Google tarafından işletmelerin kullanımı için sunulan bir dijital platformdur. Google My Business sayesinde marka ve işletmeler ücretsiz şekilde reklam oluşturmaktadır. İşletme sahipleri hizmetlerini Google My Business üzerinden yayımlayarak daha fazla müşteriye ulaşma imkanı yakalar.

Google My Business sayesinde kullanıcılar işletmelerin çalışma saatlerini, adreslerini ve verdikleri hizmetleri kolayca görüntüleyebilirler. Google My Business, Google Haritalar hizmetiyle entegre şekilde çalışmaktadır. Bu sayede kullanıcılar Google Haritalar uygulamasında yakınlarındaki işletmeleri inceleyebilir, beğendikleri yerleri ziyaret edebilirler.

2. Basın Bültenleri

Ücretsiz reklam siteleri arasında basın bültenleri de yer almaktadır. Basın bültenleri kurum ve kuruluşlar tarafından yazılan reklam içerikli metinlerdir. Basın bültenleri önceden belirlenmiş formatlara uygun şekilde hazırlanmaktadır. Başlık, alt başlık ve açıklama basın bültenini oluşturan ögelerdir. 

Basın bültenleri ile ücretsiz reklam verirken dikkat çekici başlıklar kullanılmalıdır. Reklamların kullanıcılar tarafından dikkat çekmesi için hizmetlerin detaylı şekilde açıklanması gereklidir. Basın bültenleri ücretsiz reklam vermek için uygun yöntemlerden biridir.Facebook ve Instagram Reklamcılığı Eğitimi ile kitlenizi büyütün!

3. İlan ve Serbest Bölge Siteleri

Ücretsiz reklam veren siteler arasında ilan ve serbest bölge siteleri de bulunur. İlan ve serbest bölge siteleri, markaların bedava reklam oluşturması için uygun alanlar sağlamaktadır. Örneğin bir web sitesinin kenarlıkları ücretsiz ilan ve serbest reklam panosu olarak kullanılabilir. Bu sayede ilgili web sitesini ziyaret eden kullanıcılar ilgili markanın sunduğu ürün veya hizmete kolayca erişebilecektir.

4. LinkedIn Hesabı

LinkedIn, iş dünyasındaki kişilerin birbirleriyle etkileşimde olmasını sağlamak amacıyla kurulan bir dijital platformdur. Ücretsiz reklam siteleri arasında popüler hale gelen LinkedIn son dönemlerde çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Marka ve işletme sahipleri LinkedIn hesabı oluşturarak ücretsiz reklam verebilmektedir. LinkedIn üzerinden reklam vermenin en büyük avantajı, etkileşim sayesinde reklamın giderek daha fazla kullanıcıya ulaşmasıdır. Bu sayede marka ve işletmeler kısa sürede daha fazla müşteriye ulaşır.

Google Reklam Verme Yöntemi Nedir?

Google reklam verme yöntemi, her türlü kategoride hizmet veren markalar için ücretsiz reklam verme aracıdır.

Google reklam verme yöntemini uygulamak isteyen kişiler Google Adwords uygulamasını kullanır. Google tüm dünyada en çok kullanılan arama motorudur. Buna bağlı olarak Google reklam verme yöntemi diğer reklam verme yöntemlerine göre daha çok işe yaramaktadır.

E-ticaret sitelerinin, dijital alanda faaliyet gösteren markaların yaygın hale gelmesiyle online reklam vermek her işletme için gerekli hale gelmiştir. Google üzerinden reklam vermek markanızın ve hizmetlerinizin daha fazla kullanıcı ile paylaşılması anlamına gelir.

Google reklam verme yöntemi son dönemlerde marka, işletme ve web sitesi sahipleri tarafından sıkça tercih edilmektedir. Google reklam verme yönteminin tercih edilmesinin sebeplerinden ilki ücretsiz reklam verme avantajı sunmasıdır. Google reklam verme yönteminin diğer bir avantajı ise reklam performansının ölçülebilir olmasıdır. Ücretsiz reklam verme siteleri arasında Google’ı tercih edenler reklam performansını ve dönütleri tek tıklama ile ölçebilir. Bu sayede marka ve işletme sahipleri Google reklam verme hizmetinin onlara ne kadar müşteri kazandırdığını görebilir.Dijital Pazarlama Eğitimi’ne katılın, yeni dünyada daima önde olun!

Google’da Ücretsiz Reklam Yapma Yöntemi Nedir?

Google’da ücretsiz reklam yapma yöntemi, işletmenizi Google’a kaydederek reklam yapma işlemidir. Google Business platformu, ücretsiz site reklamı verme işlevi görmektedir.

Google dünya çapında popüler olan arama motorlarından biridir. Google’ı çok sayıda kişinin kullanması, ücretsiz reklamların daha fazla kişiye ulaşması anlamına gelir.

Google’da ücretsiz reklam yapma süreci işletme sahiplerinin Google My Business hesabı oluşturmasıyla başlamaktadır. Google My Business platformu; kişilerin, kurumların ve markaların verdikleri hizmetleri daha fazla kişiyle buluşturmalarını sağlar. Ücretsiz reklam veren siteler arasında bulunan Google’da reklamları ücretsiz olarak yayımlamak için Google kriterlerine uygun şekilde bir içerik hazırlamak yeterlidir. Bedava ve kısa sürede oluşturulan reklamlar Google algoritması sayesinde binlerce kullanıcıya ulaştırılmaktadır.

Google’da Ücretsiz Reklam Nasıl Yapılır?

Google’da ücretsiz reklam yapmak için öncelikle Google Business hesabı oluşturulmalıdır. Google Business hesabında marka ve işletmelere dair detaylı bilgiler yer almalıdır. Google’da ücretsiz reklam yapmak isteyenler için Google My Business ve Google Adwords araçları kullanılır. Google Adwords’e yazılan anahtar kelimeler sayesinde reklam, hedef kitleye ulaştırılır.

Google üzerinden işletme reklamı yapmak için işletme ismini Google’a kaydetmek gereklidir. Bu sayede kullanıcılar tarafından Google arama motorunda aratılan kelimelerle ilişkili olarak işletme, marka ya da kurum önerileri gösterilmektedir.

Marka sahipleri, hizmetlerinin Google üzerinden ücretsiz olarak reklamlarını yapabilmektedir. Google, kullanıcılar tarafından aratılan anahtar kelimelere göre marka ismini öne çıkarabilir ya da geri plana atabilir. Google üzerinden ücretsiz reklam verirken marka isminin öne çıkarılacağının garantisi olmadığı bilinmelidir. 

Bedava reklam verme siteleri arasında en çok tercih edilen Google’dır.Google’da ücretsiz reklam yaparken işletmenin tüm detaylarını yazmak önemlidir. Google marka sahipleri tarafından verilen detaylara göre marka reklamlarını öne çıkarmaktadır. Markalar tarafından verilen bilgiler, Google kriterlerine uygun olmadığı takdirde reklamın kullanıcılara gösterilme oranı düşecektir.

Marka sahipleri tarafından kullanılabilecek çeşitli ücretsiz reklam siteleri olsa da Google bunlar arasında en güvenilir olanıdır. Google arama motoru kriterleri sayesinde ücretsiz şekilde oluşturulan reklamlar birçok kullanıcıya ulaştırılmaktadır.

Google’da oluşturulan ücretsiz reklamlardan yeni açılan işletmeler de yararlanabilir. Yeni bir işletme verdiği hizmetleri Google işletme tanıtımı kısmına yazarak yeni müşterilerin markayı tercih etmesini sağlayabilir. Bu sayede işletmeler zaman geçtikçe artan oranda müşteri potansiyeline sahip olmaktadır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir