× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler


Bilgisayar başında para kazanma ile Home Office çalışarak para kazanabilmeniz mümkün olabilecektir. Günümüzde tam zamanlı ya da part time çalışma koşullarının yanı sıra Home Office şeklinde çalışabileceğiniz pek çok iş kolunun bulunduğu bilinmektedir. Ancak bu iş kolları genel olarak bilgisayar bilgisi gerektirmektedir. Bilgisayar kullanımı konusunda oldukça başarılı olan kişiler bu seçenekleri değerlendirerek, boş vakitlerinde evlerinde oturarak kazanç elde edebileceklerdir.


1-Sanal Marka Elçisi Olabilirsiniz
Sanal marka elçiliği yeni yeni popülarite kazanan bir iş koludur. Bilgisayar başında para kazanma yöntemlerinden biri olan sanal marka elçiliği herhangi bir ürünün kullanımı anlamına gelmektedir. Bu iş kolunda kişi belirli bir markanın ürünü kullanabilmekte ve bu ürün hakkında çeşitli yorumlar yapmalıdır. Sanal marka elçiliği genel olarak 5000 ve üzerinde takipçi sayısına sahip kişiler tarafından kolaylıkla yapılabilmektedir.

2- İnternetten Döviz ve Altın Satın Alın
Bilgisayar başında para kazanma sorgulanıyorsa, internetten döviz ya da altın satın alınması da karlı bir iş olabilecektir. Bunun için yalnızca bilgisayar ve internet kullanımı ile ekonomi haberlerinin takip edilmesi yeterli olacaktır. Yatırım yapmak akılcı seçimler yapıldığında daima kazançlı çıkmanız mümkün olabilecektir.

3- Online Satış Yapın
Günümüzde alışveriş hemen herkesin yaptığı aktivitelerin başında gelmektedir. Özellikle e-ticaret ile alışverişin bir hayli popüler olduğu bu dönemlerde, online satış yapılması iyi bir fikir olabilecektir. E-ticaret üzerinden dilediğiniz içerikte butik oluşturabilir, istediğiniz tarzda ürünlere yer vererek satış yapabilirsiniz. Bu noktada kullanılmamış ya da az kullanılmamış ikinci el ürünlerin satışının yapıldığı bir hesap oluşturulabilmesi de mümkündür.

4- Makale Yazarlığı Yapın
Bilgisayar başında para kazanma ekşi sözlük üzerinde konusu geçen iş kollarından bir diğeri de makale yazarlığıdır. Bilgisayarda uzun saatler geçiyor ve yazı yazmaktan çok hoşlanıyorsanız özgün içerikler üretmek doğru bir seçim olabilir. Özellikle bazı konular hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmanız size profesyonelleşme fırsatı sunarak, tanınabilir olmanıza yardımcı olabilecektir. Bu yolla para kazanmak isterseniz, iş ilanlarının yer aldığı sitelerde Makale yazarı pozisyonundaki ilanlara başvurabilir ya da kendi blog sitenizi oluşturarak düzenli içerikler üretebilirsiniz.

5- Frelancer Editörlük Yapabilirsiniz
Eğer bilgisayar kullanımı kadar imla kurallarına da hakimseniz editörlük sizin için güzel bir iş kolu olabilir. Genel olarak Seo uyumlu ve imla kurallarına uygun makale içeriklerinin, video ve resim içeriklerinin paylaşıldığı sitelerde birkaç kontrol yaparak ve uygun içerikleri yükleyerek kazanç sağlayabilirsiniz. Ancak bu noktada bilgi sahibi olduğunuz konuların yer aldığı web sitelerini tercih etmeniz, daha etkin sonuçların ortaya konulmasını sağlayabilecektir.

6- Sanal Asistanlık Size Göre Olabilir!
Bilgisayar başında para kazanma yöntemlerinden biri olan sanal asistanlık, günün büyük bir kısmını online olarak geçirmenizi zorunlu kılacaktır. İşleri düzenlemek, organize etmek, planlı ve programlı çalışmak konularına ilgi duyan kişilerin yapabileceği iş kollarından biri kuşkusuz sanal asistanlık olacaktır. Ancak bu iş büyük bir disiplin, iyi derece bilgisayar ve Office programları bilgisi gerektirmektedir.

7- Becerilerinizi Satarak Para Kazanın
Bilgisayar başında para kazanmak ister misin sorusunu evet diye yanıtlayanlardansanız becerilerinizi satabilirsiniz. Bu noktada grafik tasarım programları ile logo ve bannerler tasarlayabilirsiniz. Bu tasarımları belirli sosyal medya uygulamaları üzerinden açtığınız hesaplara yükleyerek satışa çıkarabilir, kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun riskli bir yöntem olduğunu düşünüyorsanız Home Office grafik tasarımcısı ilanlarını takip edebilir, firmalardan tasarımlar konusunda iş alabilirsiniz.

8- Online Olarak Ders Verin
Bilgisayar başında para kazanma yöntemlerinden biride online olarak ders vermektir. Günümüzde internet üzerinden de yaygın olarak verilen online dersler için bir ya da birden fazla derse hakim olmanız yeterli olacaktır. Genellikle konferansı destekleyen uygulamalar üzerinden gerçekleştirilen bu dersler, size saatlik olarak kazanç getirisi sunabilecektir.

9- Çevrimiçi Olarak Yaşam Koçu Olabilirsiniz
İnsanlar ile güçlü iletişimler kurabiliyorsanız, bu iş kolu sizin için bilgisayar başında parakazanma yöntemlerinden biri olabilecektir. Olumlama ve destek olma konularında başarılı olan kişilerin tercih edebileceği bu iş kolu, çevrim içi olarak yüz yüze şekilde yapılabilecektir. Bu iş kolunun hayata geçirilebilmesi ve kazanç sağlanabilmesi için öncelikli olarak birkaç sertifikanın alınması gerekecektir.

10- Sesli Kitaplar Hazırlayabilirsiniz
Bilgisayar başından para kazanmak istiyorsanız sesli kitaplar hazırlayabilirsiniz. Özellikle görme engelli olan ve kitap okuma fırsatı bulamayan kişilerin tercih ettiği sesli kitaplar, pek çok kişinin tercih ettiği popüler uygulamalardan biri haline gelmiştir. Sesli kitaplar oluşturabilmek için profesyonel bir okuyucu olunması, imla ve tonlamalara dikkat edilmesi ve sesin oldukça temiz çıkması gerekecektir. Sesli kitaplar için yapılan kayıtlar genel olarak bazı platformların taleplerine göre hazırlanmaktadır. Bu nedenle kişilerin internet üzerinden detaylı araştırma yapması ve ilgili platformlara başvurması gerekecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir