× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Bilgisayar giriş şifresi kaldırma bilgisayar kullanan hemen herkesin ilgi alanına giren konulardan biridir. Çoğu kişi farklı sebeplerden ötürü bilgisayarlarına şifre koymaktadır. Bu sebeplerin başında ise güvenlik gelmektedir. Bilgisayar ilk alındığında heyecanla konulan şifreler belli bir zaman sonra insanlara sıkıcı gelebilmektedir.

Belli bir süre bilgisayar kullanımı yapılmamasının ardından bilgisayarların şifresi unutulabilmektedir. Bu gibi durumlar ise kişilerin mağduriyet yaşamasına sebep olmaktadır. Bilgisayardaki şifreyi kaldırma işlemi oldukça basit ve kolay bir işlemdir. Bazı talimatlar sırasıyla doğru bir şekilde yerine getirildiğinde bilgisayar şifresi de kaldırılmış olacaktır.

Bilgisayar Giriş Şifresi Nasıl Kaldırılır?

Bilgisayar giriş şifresi kaldırma işlemi için bazı adımların takip edilmesi gerekir.

Bilgisayar Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Bilgisayarlarındaki mevcut şifreyi tamamen kaldırmak yerine değiştirmek isteyenler için de bu işlem oldukça basittir. Bilgisayar giriş şifresi kaldırma işleminde olduğu gibi bu işlemde de bazı talimatların doğru bir şekilde uygulanması gerekmektedir.

Parolanın unutulmasının ardından tekrar hatırlanması için parola ipucu kısmına ipucu yazılmalıdır. Açılan bir sonraki ekran üzerinde son butonuna tıklanmasının ardından şifre değiştirme işlemi başarı ile tamamlanmış olacaktır.

Bilgisayar giriş şifresi kaldırma işleminden doğru sonucu alabilmek için işlemlerin sırasına uygun bir şekilde yapılması gerekmektedir. Birkaç basit işlemle şifre kaldırma ve değiştirme işlemi rahatlıkla yapılabilecektir.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir