× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

 Bilişim & Teknoloji alanında şirket açmayı düşünen yatırımcılar için, işyerinin kuruluş aşamaları, prosedürleri ve maliyetleri hakında ki genel bilgiler aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

       Öncelikle belirtmek gerekirse,Bilişim & Teknoloji sektöründe şirket  kurmak isteyen girişimciler bireysel şirket veya sermaye şirketi kurup , ticari faaliyetlerde bulunabilirler.  Yani şirket türünün , yasal prosedürler açısından önemi yoktur.   Lakin, ticari prejtij ve çalışılan firmalara sağlayacağı güven açısından,  bizim tavsiyemiz, sermaye şirketi kurmaları yönündedir. Bu Limited ya da anonim şirket olabilir.

>>Limited Şirket Kuruluşu

Etiket; kuruluş, şirket kuruluşu,şirket açılışı, Bilişim & Teknoloji şirket açılışı, Bilişim & Teknoloji şirketi nasıl kurulur, Bilişim & Teknoloji şirketi kuruluş maliyetleri, Bilişim & Teknoloji şahıs şirketi, Bilişim & Teknoloji limited şirket, Bilişim & Teknoloji şirketi açılırken dikkat edilecekler

      Bilişim & Teknoloji şirketi kuruluş süresi, kuracağınız şirket türünüe göre değişiklik gösterecektir.  Bireysel şirketler, bir gün içinde kurulabilirken , Sermaye şirketlerinde bu süre, ortalama 3 -4 iş günü’dür.

      Kuruluş sürecinin sonunda, gerekli izinleri aldıktan sonra şirketler fatura kesebilecek düzeye gelmektedirler.  Bu sektöre yatırım yapmak isteyen girişimciler öncelikle hangi kuruluş yöntemini seçeceklerine karar vermeliler. Kanunen herhangi bir kuruluş türünü seçmelerinde önlerinde bir engel bulunmuyor. Bu aşamadan sonra tercih ettikleri kuruluş türüne ait evrakları hazırlamalılar.

      Şirket kuruluş süreçleri ve maliyetleri ile ilgili detaylı bilgiler için, aşağıdan ilgili linki tıklayınız ;

BİLİŞİM & TEKNOLOJİ ŞİRKETİ KURULUŞ SÜRECİ

   BİLİŞİM & TEKNOLOJİ ŞİRKETİ BAŞVURU VE İZİNLER

       Genel anlamda Bilişim & Teknoloji himetleri veren işyeri açılışı yapabilmek için öncelikle kuruluş aşamasında Vergi Dairesi, şahıs işletmeleri için seçmeli olarak ticaret ya da meslek odası, sermaye şirketleri için ticaret odası başvurusu yapılması gerekiyor. Eğer personel çalıştırılacaksa SGK başvuruları yapılacak. İşyeri Ruhsatı için ise belediyeden izin alınacaktır.

Bilişim & Teknoloji Şirketi Kuruluş Sonrası Maliyetler

     Bilişim & Teknoloji işi yapacak şirketlerin genel anlamda katlanacakları maliyetler aşağıdaki gibidir. Bu maliyetler firmanın kar – zarar ve iş hacimine göre farklılık göstermektedir.

Bilişim & Teknoloji Şirketi Kuruluşu ve Devlet Destekleri

        Şirket kuruluşundan önce KOSGEB aracılığı ile girişimcilik eğitim programlarına katılmanız ve gerekli süreci tamamlamanız durumunda şirket kuruluşu giderlerinizi devlet desteği olarak geri ödemesiz geri alabilirsiniz.

        Kuruluş sonrası yapacağınız bazı harcamalar devlet destek ve teşvikleri kapsamında olacak. Bu teşvik ve destekleri KOSGEB, İŞKUR, Ekonomi Bakanlığı üzerinden kullanabilmektesiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir