× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Arama motorları arasında Google ile Yandex ipi göğüslemiş durumda olsa da Bing arama motoru özellikle Amerika’da hala kullanılmakta ve revaçta. Bir veya birden fazla siteniz varsa Google veya Yandex’e kayıt ettirdiğiniz gibi Bing arama motoru için sitenizi kayıt ettirmenizi tavsiye ederiz. Alınabilecek her trafik site için olumlu şeyler döndürür.

Webmaster Tool’a Kayıt Olmak

https://www.bing.com/toolbox/webmaster  adresine giderek; hesabınız var ise oturum açarak kullanıcı girişini gerçekleştirin. Henüz bir kayı oluşturmamış iseniz Kaydol’ yazan kısma tıklayarak kayıt işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Kayıt işlemleri için Microsoft Google ya da Facebook hesabınız var ise kullanmak istediğiniz bir hesap ile giriş işlemini gerçekleştirin.

Bu ekran ile karşılaştıktan sonra ‘Site Ekle’ yazan kısmı sitenizin tam adresini giriniz. Eğer Google üzerinden doğrulama işlemleri zaten gerçekleştiyse Google Search Console ile ‘İçeri Aktar’ butonuna tıklayıp işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Site adresinizi girdikten sonra karşınıza gelecek bu ekranda ilgili bilgileri kutucuklara giriniz. Daha sonra ‘Kaydet’ butonuna tıklayıp sonraki adım için ilerlemeniz gerekir.

Son adımda ise Bing Webmaster Tool sekmesinde sitenizi doğrulamak için bir kod belirecektir. Doğrulamanın her arama motorunda olduğu farklı yöntemleri Bing’ de de mevcuttur. Genelde en basit olan meta tag kodunun sitelerin ‘header’ kısımlarına yapıştırılması tercih edilir.  Doğrulama yöntemlerinden birini seçip gerçekleştirdikten sonra Bing paneline tekrar dönüp ‘Doğrula’ butonuna tıklayıp bütün işlemi tamamlayın.

Bing arama motoru için internet sitesi kaydettiyseniz otomatik olarak Yahoo arama motoru içinde sitenizi kaydetmiş olacaksınız. Bu iki sistem birbiri ile tamamen entegre çalışır ve tek bir panelden yönetim imkanı sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir