× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

sanırım şu anda piyasada 1500 liranın altında düzgün bir koltuk yok. fiyatlar da tutturabildiklerine göre değişiyor. yani özelliğe göre artmıyor, keyfi artıyor. özellikli olanlar astronomik olarak artıyor. oturma minderleri ergonomik değil, sırtlar hep fileli ve bunlarla ilgili şikayetler çok. bel destekleri, kolçaklar uyduruk. kumaş yüzeyli düzgün bir yönetici koltuğu bulan olursa beni de haberdar ederse memnun olurum. ikea’ya falan hiç girmeyin. onlar da parasını hak etmeyen sıradan ürünler satıyor.

edit: bir ay geçti, hâlâ düzgün ve hemen tedarik edilebilen bir koltuk bulamadık. anlaşılan kimse üretim yapmıyor. meselâ, bürosit gibi birkaç yer de sipariş üzerine üretim yapıyor ve sizi haftalarca bekletiyor. ne ekonomi ama! normalde böyle ürünler internetten sipariş verilmez ancak piyasada makûl bir fiyata biraz kaliteli ürün satan yer bulamıyoruz.

edit 2 (21.07.2020): rapido trium aldım. fiyatını ne siz sorun ne ben söyleyeyim.

edit 3: fiyatını söylemeye bile tereddüt ettiğim 2020’de 2400 liraya aldığım koltuğun bir alt modelleri (a-one) ân îtibâriyle 7 bin liralara fırlamış. başlıklı trium modeli de 9-10 bin liradır, herhâlde. ben de o zamanlarda bin lira fazla verdiğime hayıflanıyordum. şimdilerde iyi ki o zaman almışım diyorum. 2 yıllık kullanım sonucunda kolçaklarının iç kenar kısımlarından çatlaması ve fileli tasarımda bel bölgesine denk gelen ve plastik çerçeveye dayanıp gerginleşen sol ve sağ file bölgelerinde hafif aşınma hâricinde pek bir sorun yaşamadım. yalnız çift kolçağa nakliye hâriç 1100 lira fatura çıkarmaları pek bütçe dostu bir firma olmadıklarını gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir