× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Güzel bir görüntüye sahip olmayı kim istemez ki? Cilt lekeleri güzel görüntümüzü bozar. Bize kâbus dolu anlar yaşatır, psikolojimizi bozar. Siyah lekelerden korunmak için birçok kozmetik ürünü kullanır bütçemizin önemli bir bölümünü harcarız.

Bütçeyi sarsmadan eldeki imkânlarla cilt lekesinden kurtulmak isteyen kişilere uzmanlar şu tavsiyelerde bulunmaktadır:

Cilt lekelerini yok eden kuru fasulye maskesi: 3 çorba kaşığı haşlanmış kuru fasulye, 1 çay kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı bal, 1 çay kaşığı karbonat, 1 çorba kaşığı süzme yoğurt, blender kullanılarak krem haline getirilir. Cildiniz emmesini bekleyin. 30 dakika bekledikten sonra dairesel hareketlerle cildinizden maskeyi çıkartın. Lekeler geçinceye kadar haftada en az 2 kez uygulayın.

Sivilce lekesini geçiren maske:  1 adet yeşil kabağı rendeleyip içine kuru fasulye maskesindeki ölçülerde limon suyu, bal ve karbonat koyun. Karışımı hazırlayıp, yüzünüze sürün.  Yarım saat sonra yine ovarak maskeyi yüzünüzden çıkarın.

*Kâfur Yağı Maskesi:  Kâfur yağı ile yapılan bu maske düzenli kullanıldığı zaman yaklaşık 2 hafta içerisinde sonuç verir. Karışım için gerekli olan malzemeler ise; 1 çorba kaşığı kâfur yağı, 2 çorba kaşığı ince kıyılmış maydanoz, 2 çorba kaşığı rendelenmiş salatalık, birer çorba kaşığı rendelenmiş soğan ve cilt tipinize uygun olan kildir. Karışımı hazırladıktan sonra 15 dakika boyunca tüm yüzünüze ve dekolte bölgenize sürüp 15 dakika beklemelisiniz. Daha sonra ılık su ile bölgeyi temizleyin.

Karbonat yoğurt ve yoğurt maskesi:  Cildi derinlemesine temizler. Cildin kendi dengesini kurmaya yardımcı olan yoğurt ve cildin renk dağılımını eşitleyen limon birleşimi ise yine kolayca hazırlanabilir. 1 çorba kaşığı yoğurda, 1 çay kaşığı karbonat, birkaç damla limon ekleyerek hazırlanır.  İyice karıştırıldıktan sonra yüze ince bir tabaka halinde sürülür. Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra önce su ile yüzünüzü yıkayın. Hassas cilt tipi dâhil tüm cilt tiplerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir