× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Çok kısa süre önce 5G teknolojisini kullanmaya başlayan Çin, 6G teknolojisi için kolları sıvadı. Çin’de 5G teknolojisi hayata geçtiğinden buyana aslında çok fazla zaman geçmemişti ki Çin bilim ve teknoloji bakanlığı 6G teknolojisi için resmi olarak çalışma başlattığını duyurdu.

6G Teknolojisi ABD Devletine Misilleme Olarak Mı Geliştiriliyor?

Bildiğiniz üzere teknolojik olarak birbirlerini ciddi rakip olan iki ülkeden Çin ve Amerika müthiş bir mücadele veriyor. Mobil veri hızı teknoloji alanında ciddi çalışmalar başaran Çin, yürüttüğü bu projeler ile ABD ile arasında ki gerilimin hat safhaya yükseleceği tahmin ediliyor. ABD’nin de yatırım yapma kararı aldığı Huawei’de ilk 5G teknolojisini sunmaya hazırlanıyor. Çin Devleti saten aylardan beri 4G teknolojisinden 20 kat  daha hızlı olan 5G teknolojisini kullanmaya başladı.

6G Mobil Teknolojisi Nedir?

6G tüm mobil cihazlarımız da internet işlemlerimizden tutun veri aktarımına ve indirmeye kadar bu işlemlerin saniye bazında olacağı anlamına geliyor. Hatta öyle ki indirmenin de 4ms olacağı hesaplanıyor. En güzel yanı ise oyun severler için olacak gibi duruyor. Artık hiçbir oyunun açılma ve bekleme gibi sorunları olmayacak oyun saniye bile geçmeden açılacağı da bu teknoloji içerisinde önemli bir rol oynuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir