× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

SpamAssassin e-posta başlıklarının içeriğine ve body kısmına göre spam mesajları tanımlamak için çalışan otomatik bir e-posta filtreleme sistemidir. SpamAssassin sayesinde spam olarak işaretlenmiş mesajları otomatik olarak silebilir bir e-posta adresini veya domaini blacklist/whitelist olarak ekleyebilirsiniz. SpamAssassin spam karakteristiklerini her bir e-posta mesajı için inceler.

spam

SpamAssassin kullanabilmemiz için etkinleştirmemiz gerekmektedir.

spam2

Varsayılan ayar olarak filtre değeri “5” olarak gelir, hassasiyet derecesini sonradan arttırabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken konu “İstenmeyen Postayı Otomatik Silme” seçeneğinin aktif olmaması gerekmektedir. aksi halde spam olarak algılanan postalar otomatik olarak silinecektir.

spam3

“Apache SpamAssassin-yapılandır” seçeneğini tıkladığımızda ise blacklist from kutucuğunun içerisindeki E-mail adresine göre filtreleme adresi yapabilir adresi blackliste alabilirsiniz. Aynı şekilde mail adresini whiteliste alarak spam olarak gözüken ancak sizin için önemli maillerin alınmasını sağlar. Bazı email adresle spam yapmasına rağmen spam filtrelerinden geçmektedir bu durumda mailin size ulaşmaması için blacklist-from a bu mail adresini eklemelisiniz. Son olarak bu konfigürasyonun aktif olması için en altta yer alan Kaydet butonuna basmalısınız.

spam4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir