× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı saatler hayatımıza girmeye başladı. Son dönemde birçok teknoloji firması yeni akıllı saat modellerini tanıttı. Tanıtılan bu saatlerin genel özellikleri ve fiziki yapıları birbirine oldukça benzemektedir. Kullanıcılar akıllı saat alırken sadece özelliklerine değil aynı zamanda fiziki yapısına’ da oldukça dikkat etmektedir. Piyasaya çıkan birçok akıllı saat ne yazık ki fiziki darbelere karşı dayanıklı olmadığı görülmektedir. Amazfit firması geçtiğimiz günlerde düzenlediği bir etkinlik kapsamında oldukça dayanıklı akıllı saatini tanıttı. T-REX ismi verilen akıllı saat dayanıklılığı ile dikkat çekiyor. Amazfit firmasının yeni akıllı saatini birlikte inceleyelim.

T-REX İncelemesi

T-REX isimli akıllı saat oldukça dayanıklı bir yapıda olduğu açıklandı. 70 Derecelik sıcaklığa ve -40 derece soğuk ortama dayanabilen bu akıllı saat kuşkusuz son dönemde piyasaya çıkan en sağlam cihaz olarak görülüyor. Cihaz aynı zamanda darbelere ve düşmelere karşı oldukça dayanıklı. Birçok kimyasal testten başarıyla geçen cihaz nemli ortamlarda’ da sorun yaşamıyor.

Akıllı saatlerde en çok şikayet edilen konulardan biri’ de pil ömürleridir. Bu cihaz aktif kullanımla beraber kullanıcılara 20 güne kadar pil ömrü sunuyor. Pil ömrüyle dikkatleri üzerine çeken cihaz 1.3 inçlik ekranıyla piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

Cihaz içerisinde ayrıca GPS ve kalp atışını takip edebilen özel sensör bulunuyor. İlerleyen günlerde satışa sunulacak T-REXakıllı saatinin fiyat etiketi ise 140 dolar olarak açıklandı. Dayanıklılığı ile dikkat çeken bu akıllı saatin ayrıca 4 farklı renk modeli bulunuyor. Dayanıklı yapısıyla ön plana çıkan bu akılla saatin ülkemize gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir