× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Bu yüz yılın en önemli vurgusu olan dijital dünya, gerçek dünya dışında insanların yaşayabileceği tam anlamıyla sanal bir ortamdır. Akıllı telefonlar sayesinde gelişim gören bu yeni dünya düzeni, çeşitli uygulamalar üzerinden çalışmaya başlanmıştır. Milyarlarca insanın kullandığı bu uygulamalar dijital dünya sisteminin gücünü test ederek tüm insanların hangi tepkiyi vereceği ölçülmektedir.

Dijital Dünya Düzeni Nedir?

Ayaklarımızın bastığı, nefes aldığımız, koku aldığımız, tat aldığımız ve tüm duyguları gerçek olarak yaşadığımız bu güzel dünya içerisinde kurulum gören dijital dünya düzeni, sadece gerçekçiliği yansıtan hayal dünyası olarak bizlere sunulmaya hazırlanıyor.

Akıllı telefonlar üzerinde oynanan oyun gibi düşündüğünüzde tüm duygularınızı oyun üzerinde paylaşıyor gibi dijital dünya çerçevesinde yaşamınızı sürdüreceksiniz. Ne isterseniz size verilecek, kendinizi güçlü bir kahraman gibi hissedecek ve sadece sizin için çalışan bu dijital dünyayı daha sonra gittikçe seveceksiniz.

Çünkü tüm duygular ve düşünceler sadece sizin hayalinizden dijital dünyanıza aktarılacak. Herkesin dünyası kendine ve herkes kendi mutlu dijitalinde yaşayarak keyif sürecek. Ancak, gerçek dünyadan koparak doğruyu ve yanlışı ayırt etme olayı tam anlamıyla bitecek.

Dijital Dünya İnsanlara Ne Kazandıracak?

İnsanlar her zaman aceleci ve çabuk olduğundan, dijital dünya tüm insanlara istediğini anında verecek hızda olacak. Sadece özel istekler değil, aynı zamanda para ve ürün gibi şeyler de dijital güç sayesinde insanlara en hızlı şekilde verilecek. Dijital dünyanın insanlara kazandıracağı tek şey, gerçek dünya mutsuzluğunda ki hayalini dijital dünyada yaşamasıdır.

Alışveriş olarak bakıldığında şimdiki işlemlerden daha hızlı bir şekilde istediğiniz kıyafet dijital dünya sayesinde anında evinize gelecek. Kağıt para yerine sadece size verilen özel çip sayesinde harcamalarınız kolay gerçekleşecek.Tüm insanlığın aynı yerde toplandığı fakat farklı dijitallik altında bulunduğu özel ve kişiliklerinden arınmış bir dünya olarak yaşantı sürülecek.

İnsanların burada kazanmış olduğu kendi dünyalarını yaşamalarıdır. Böylece gerçek dünya tamamen biterek mutluluğun dijital ortamda bulunmasıdır.

Dijital Dünya Sistemi Nasıl Kuruluyor?

Dijital dünya sistemi evimize giren bilgisayar ile başlayarak cep telefonu yolunda ilerliyor. Herkes ufak bir ekrana kilitlenerek tüm yaşantılarını dijital ortamda sergilemesiyle birlikte bu dünyanın adımlar başlamış bulunuyor. 3 boyutlu gözlükler, VR gözlükleri ve diğer teknolojik aletler bu zemini hazırlayan en önemli faktörlerdir.

Sistem internet hızının 5G olmasıyla birlikte tüm dünya üstünde bir ağ oluşturarak gerçekleşecek. Tüm dünya,internet ağı ile bağlandığında blockchaintabanlı olarak zemin hazırlanmış olacak.Blockchain tüm bilgilerin toplandığı ve tüm internet ağının buraya bağlandığı bir merkezdir. Herkes bilgileri burada toplanır ve kontrol edilir. Yepyeni teknolojik aletler de buna eklenerek dijital dünya düzeni kurulmaya doğru ilerliyor olacak.

Robotik sistemlerinde bu dünyada bulunduğu ve insanların da bir anlamda dijital dünyada robotik hale geldiği bir zaman dilimi olarak dillendirilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir