× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Diş fırçalama konusunda ihmalkar davranmamız çok erken yaşlarda dişlerimizi kaybetmemize neden olmaktadır. Bu çürüklerin üstesinden gelmek için normal de dişlerin çekilmesi gerekmektedir. Ancak bu sefer de ağzın yapısı bozulacağından bu yöntem de çoğu kişi için zararlı olmaktadır. Bunun yerine artık birçok diş hekimi diş dolgusu ile hastalarının sorunlarını gidermeye çalışmaktadır.

Diş dolgusu sayesinde dişin çekilmesine ihtiyaç kalmadan çürük yerlerin temizlenmesi ve buraların dolgu malzemesi ile doldurularak doğal diş kadar etkili bir diş ortaya çıkmaktadır. Bu işlem sayesinde dişlerinizin düzeni de korunduğundan ileride de sorun yaşamanızın önüne geçilmiş olmaktadır. Dolgu işlemi çeşidine göre değişebilmektedir.

Eğer amalgam adı verilen dayanıklı malzemeyle dolgu yapılıyorsa iki saat içerisinde bu dolgu kuruyarak yeni dişinize sahip olabilirsiniz. Ancak öncesinde de yine uzun süren kontroller ve işlemler olmaktadır. Bunun dışındaki tüm dolgu türleri iyi bir teknik çalışma dikkat isteyen işler olduğundan uygulanması uzun sürmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir