× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Diş Eti İltihabı Nasıl Geçer?, Diş Eti İltihabı Belirtileri, Diş Eti Neden İltihaplanır?, Diş Eti İltihabı Kimlerde Daha Sık Görülür?, Diş Eti İltihabının Tedavisi

Diş Eti İltihabı Nasıl Geçer

Diş eti iltihabı ağızda biriken bakteriler sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Diş etinizde iltihabınız olduğunu kanısına vardıysanız sizin için bu makalemizde bir kaç tavsiyemiz olacak ancak her zaman belirttiğimiz gibi çok zaman kaybetmeden bir diş hekimine görünmeniz yine sizin yararınıza olacaktır.

Diş Eti İltihabı Belirtileri

Yukarıda ki bütün maddeler diş eti iltihabı belirtileri, bütün bunların önüne en yakın zamanda geçilmez bir diş doktoruna görünmezseniz ise büyük ihtimalle aşağıdaki maddeler başınıza gelecektir.

Diş Eti Neden İltihaplanır?

Diş eti iltihabının en temel sebebi ağız bakımına yeterli önemin verilmemesidir. Diş fırçalamada ve diş ipi kullanımında yapılan yanlışlar nedenler arasında sayılabilir. Bunun yanında genetik faktörlerden dolayı da ortaya çıkabilir.

Diş Plakları yetersiz ağız bakımının sonucu ortaya çıkan diş üzerindeki tabakalardır. Daha çok tartar olarak bilinir. Diş plakları diş taşının oluşumunu hızlandırır. Diş taşı oluşumuyla birlikte dişler savunmasız kalır.

Şeker rahatsızlığı olan kişilerde dişler kendini yenilemekte zorlandığı için iltihaplanma oluşabilir.

Hormonsal değişiklikler ile vücut bakterilere karşı savunmasız bir hal alabilir.

Bağışıklık sistemindeki zayıflıklar vücut direncini azaltacağından diş etlerinin zayıflamasına neden olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir