× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Diş sağlığı problemlerinden en sık rastlananlardan biridir diş eti kanaması, dişlerinizi fırçalarken sizinde mi diş eti kanamanız oluyor öyleyse aşağıdaki yazımızı okuyun

Akşam yatarken veya gün içinde dişlerinizi fırçalarken diş eti kanamasıyla karşılaştınız mı ? karşılaşmadıysanız bu başınıza gelmeyeceği anlamına gelmiyor, her an başınıza gelebileceğini unutmayın.

Diş eti kanamaları herhangi bir sebep den dolayı başımıza gelebilir ama burada bize sıkıntı olan nokta çoğunlukla şu oluyor ; bunun nedenlerini araştırmıyor başımıza daha büyük diş sağlığı problemleri açabileceğini umursamıyoruz.

Ağız sağlığı ve temizliği her insan için çok önemlidir ne yazık  ki ağız ve diş sağlığımıza gereken önemi vermiyoruz. Ağzımızın içi bir çok bakteriye ve mikroba ev sahipliği yapar bunun önüne geçebilmek için ;

Sık, sık dişlerimizi fırçalamalıyız, sadece bununla bitmiyor tabi ki kullandığımız diş fırçamızı belirli aralıklarla değiştirmeyi unutmamalıyız.

Gün boyu yediğimiz içtiğimiz yemek artıklarından diş aralarında kalan kalıntıları diş ipi yardımı ile temizlemeliyiz.

Kendi diş bakımımızı bu tür basit çözümlerle yapabiliriz bu hem yaşam kalitenizi arttırmış hem de çevrenizdeki insanlarla olan iletişiminizi etkilemiş olacak.

Bütün bunların yanı sıra bir diş hekimine görünmekten asla çekinmeyin yılda en az iki kere diş hekimine görünmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Bir şeyler yeyip içerken dişlerimizi fırçalarken diş etinde kanama olması çok sık rastlanan bir durumdur. Bunu kendimize bir uyarı olarak görmemiz gerekir. Sağlıklı olan diş etleri kanamaz kısa zamanda bunun önüne geçemezseniz uzun vadede kesin olarak diş kayıplarına sebep olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir