× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Diş Sızlaması Neden Oluyor ; Normalde sağlıklı bir bireyde diş sızlama problemleri yaşanmaz ancak dişlerini çok sıkan yada diş gıcırdatan yani bruksizt (Gün İçinde diş gıcırdatma ) bireylerde diş sızlaması problemleri görülebilir. Eğer diş çürüğünüz yoksa ve diş sızlamanız varsa diş eti çekilmesi buna sebep olabilir.

Dişin sızlamasının pek çok nedeni olabilir. Mine yüzeyinde oluşan açıklıklar yani diş eti çekilmeleri ve yüzeydeki defeklerden başlamak ile bunları sıralayabiliriz. Çürük’te diş sızlamasının nedenlerinden biridir ancak en çok rastlanan diş eti çekilmelerinden kaynaklanan diş sızlamasıdır. Dişlerdeki derin çürüklerde diş hassasiyetine yani sızlamaya neden olabilir. Bu nedenlere bağlı olarak oluşan diş sızlamalarında mutlaka ama mutlaka diş hekimine görünmekte fayda vardır. Aksi taktirde diş kaybı yaşanabilir.

Diş Sızlaması ve Diş Taşı

Diş taşı olan bir kişi diş sızlaması yaşıyorsa mutlaka diş eti enfeksiyonu ile karşı karşıyadır. Bunun ortadan kaldırılabilmesi için diş eti ve diş taşı temizliği uzman bir diş hekimi tarafından mutlaka yapılmalıdır.

Diş Sızlaması Neden Olur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir