Doktora Gitmeden Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

 Doktora Gitmeden Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Apse yapmış, şişmiş veya çürük olan diş ağrılarını evde doktora gitmeden nasıl kendi imkanlarımızla minimum seviye’ye indiririz ? bu yazımızda bununla ilgili bir kaç bilgi paylaşmak istiyorum ama şunu da özellikle belirtmeliyim ki bu yöntemler kesinlikle geçici yöntemlerdir eninde sonunda dişçiye gitmeniz sizin içi en iyisi ve en sağlıklısı olacaktır.

  • Dişinizde şişlik iltihap varsa soğuk su kullanarak kompres yapabilirsiniz.
  • Dişinizdeki ağrı çürük sebebiyle oluşan bir ağrı olduğuna eminseniz bir pamuğa çok az karanfil yağı emdirerek dişinizin üzerine koyabilirsiniz. Karanfil yağı diş ağrınızın hafiflemesine yardımcı olacaktır.
  • Diş ağrınız için bir diğer çözüm ise karabiber’dir. Karabiber çok kuvvetli bir mikrop kırıcı ve enfeksiyon önleyici Kara biberi suyla karıştırıp gargara yaptığınızda ağrıya sebep olan koşulları büyük oranda temizleyip mutlaka etkisini gösterecektir.
  • Sıra geldi son çözümümüze   Mutlaka bir diş doktoruna görünmeniz gerekmektedir, yazımızın başın dada belirttiğimiz gibi bütün bu tedavi yöntemleri zor durumlarda, vaktinizi olmadığı zamanlarda veya gece aniden bastıran diş ağrılarında kullanılması tavsiye edilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın