× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

ARTIK HİÇ BİR ŞEY HAYAL DEĞİL

        Bilim kurgu filmlerinde ve çok beğenerek izlediğimiz jetgiller çizgi filminden hep gördüğümüz ve acaba bir gün gerçek olur mu diye hayal kurduğumuz uçan arabalar artık bir hayal değil. Şehircilikte olduğu kadar turizmde de mucizeler yaratan Dubai yüksek teknolojiye harcadığı bütçelerle de son zamanlarda çok konuşuluyor. Son zamanlarda çok yaygın olan drone teknolojilerinde öncül olmayı hedefleyen Dubai büyük bir gelişmeye imza attı ve Çin üretimi olan drone taksi adında bir uçan arabayı faaliyete geçirmeye başladı.

        Dikey olarak kalkabilen bu uçan taksi aynı zamanda da şehir içindeki trafiği azaltmaya çalışacak. Çin üretimi olan bu araç elektrikle çalışıyor. Taşıma kapasitesi 100 kg kadar çıkabilen bu drone aynı zamanda elektriği tam dolu iken 50 km yol yapıp 160 km hıza kadar ulaşabiliyor.

        Drone taksiler, bir uzaktan komuta merkezinde oturan “drone pilotları” tarafından kontrol edilecek. Belli ki ileriki zamanlarda hayatımızda bir çok kolaylığı yaratacak olan bu uçan taksiler çok sevilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir