Elektrik Kesintisine Nasıl Hazırlanılır?

 Elektrik Kesintisine Nasıl Hazırlanılır?

Federal Acil Durum Yönetimi Ajansı, Amerikan Kızılhaçı ve yerel hükümetler, hava ve diğer felaketlere hazırlık yolları hakkında bol miktarda belge sağlayabilir, ancak genellikle çabuk bozulan yiyeceklere ve ‘burb’lardaki tek aileli ev sahiplerine yöneliktir – bilgiye aç değil. şehir sakinleri.

Elektrik Kesintisine Nasıl Hazırlanılır
Tipik olarak ihmal edilenler, güç kesildiğinde enerjili, yanık ve bağlı kalmanızı sağlamak için olaydan önce şimdi oyuna koyabileceğiniz çok basit püf noktalarıdır.

Kasırga mevsimi sürüyor ve Kuzey Yarımküre’de kış yaklaşıyor. En azından bir ışık kaynağına ihtiyacınız var; çakmak; pencere açıkken kullanılacak bir propan veya bütan kamp ocağı; yemek konservesi; Su; ve bir akıllı telefon için bir güç kaynağı.

İşte olayların “e” tarafına nasıl hazırlanılacağı.

Accusoft – Daha fazlası için tıklayın!

  1. Adım: Güç gereksinimlerinizi anlayın.
    Akıllı telefonlar, mobil erişim noktaları ve USB kablosuyla çalışan diğer tüm cihazlar 110 voltluk bir ev prizi yerine 5 voltluk bir güç kaynağı gerektirir.

Telefonları şarj etmek için duvar prizi kullanmamızın tek nedeni, gücün rahatça orada olması – kullanılabilir olmasıdır. Bununla birlikte, duvar prizi duvarda işe yaramaz bir delik haline geldiğinde, tüm niyet ve amaçlar için başka kaynaklara geçin.

  1. Adım: Mevcut güç kaynaklarını hazırlayın.
    Dizüstü bilgisayarınızda, şarj edildiğinde akıllı telefonunuza güç sağlamak için kullanılabilecek bir pil bulunur.

Bir olaydan önce dizüstü bilgisayarınızı kapatın ve fişini çekin. Ardından her bir dizüstü bilgisayarın USB bağlantı noktasını güç açısından test edin. Telefonun USB kablosunu duvar şarj cihazından ayırın ve şarj cihazını atın. Kabloyu telefona ve bağlantı noktasına takın. Bir veya daha fazla bağlantı noktasına güç sağlanabilir.

Dizüstü bilgisayarı genellikle şarjlı tutun. Sonra bir olay sırasında, akıllı telefondan daha fazla güç kullandığı için dizüstü bilgisayarı kapatın; akıllı telefonu kapatın ve gece boyunca bilinen elektrikli USB bağlantı noktasına takın; ve telefonun şarjı yavaşlatmasına izin verin.

Şarj edilmiş bir dizüstü bilgisayar pilinden birkaç günlük akıllı telefon kullanımı elde edebilirsiniz.

İpucu: Dizüstü bilgisayarınızda mevcut, elektrikli bir USB bağlantı noktası bulamıyorsanız, önyükleme sırasında dizüstü bilgisayarın BIOS ayarlarını açın ve dizüstü bilgisayar kapalıyken USB gücünü etkinleştirmek için orada USB güç ayarlarını arayın.

Yine, bunu herhangi bir olaydan önce yapın, böylece dizüstü bilgisayarın tüm gücünü ayarlarla uğraşmazsınız.

  1. Adım: Aydınlatmayı hazırlayın.
    Olay akşama kadar uzarsa, bir çeşit yedek ışıklandırmaya ihtiyacınız olacak. Yürüme yollarını ve tenteleri aydınlatmak için kullanılan türden 50 LED ışıktan oluşan 22 fitlik güneş enerjili su geçirmez halatlar idealdir çünkü her gün sonsuza kadar dayanırlar.

Kampçılıkta başarıyla kullandığım 10 ABD doları tutarındaki Liman Taşımacılığı Araçları ürününü tavsiye ederim .

Avuç içi büyüklüğündeki panelin kapalı olduğundan emin olun ve ardından güneş kolektörünü pencereden dışarı asın ve birlikte verilen pilin tam bir gün şarj olmasına izin verin.

İpucu: Varsa, paneli güneşe doğru tutmaya çalışın.

Ardından, uzun ipi mevcut lambalar gibi içindeki nesnelerin etrafına sarın.

Akşam, paneli Sürekli moda geçirin; düşük güçlü LED’ler, gece karanlığında, şeylerin üzerinden geçmenizi engelleyecek kadar yeterli ışıkla yanacaktır.

Gözleriniz sınırlı ışığa uyum sağlayacak, ancak daha fazla ışık için daha fazla ip ekleyecektir. Işıklar sabah otomatik olarak kapanır ve tekrar şarj olmaya başlar.

Adım 4: Ek güç kaynakları hazırlayın.
5 voltluk güç kaynaklarına bağlı kalın çünkü bu, telefonunuzu doğal olarak şarj edecek – ve ışık için güneş enerjisini kullanıyorsunuz. Muhtemelen İnternet tabanlı sosyal ağlar, telefon hizmeti olduğunu varsayarak neler olup bittiğini öğreneceğiniz yerdir.

EBay gibi açık artırma sitelerinde evrensel 5 volt lityum teknolojisine sahip USB yedek şarj cihazı pillerini arayın. Bu cihazlar güç bankası görevi görür ve bir USB bağlantı noktası içerir.

İpucu: Kapasite mAh cinsinden ölçülür. Bu, saat başına amper ölçüsüdür. Mevcut akıllı telefon piliniz 1.800 mAh civarında bir bölgede olabilir – etiketlenecektir. Dolayısıyla, 20.000 mAh’lık bir güç bankası pili teorik olarak size yaklaşık 10 şarj vermelidir.

Teknolojik verimsizlikler ve abartılı iddialar nedeniyle olmayacak, ancak bu size satın aldığınız şeyi nasıl karşılaştıracağınız konusunda bir fikir vermeli.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın