× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Forumlar, insanoğluın sosyal medya platformları bile olmadan önce birbirleri ile mesajşim kurarak sosyalleşmeye fırsat buldukları, profiller üzerinden değil daha çok mevzu başlıkları üzerinden tartışma meydana getirilen platformlardır. Forum siteleri üzerinden hem çeşitli mevzularda düşünce alışverişi yapılabiliyor, bununla beraber ticari işlemler, iş verme – iş arama süreçleri yönetilebiliyor. Sanılanın aksine, gerçekten işlevsel olan bir çok forum sitesi günümüzde de etken. Gene de toplumsal medyadan sonrasında pek çok site popülerliğini yitirerek yerini blog sayfalarına veya çeşitli fenomenlere bıraktı. Bugün sizlerle halen interneti forum sayfaları üzerinden kullanmayı sevenler için en iyi forum siteleri listesi hazırladım. Bu tarz şeylerin çoğunda benim de hesabım var. Bu nedenle deneyimli bir halde onların artı ve eksilerini aktarabileceğime inanıyorum. Hazırsanız başlayalım.

Aşağıda sizin için hazırladığım liste içerisinde hem ticari amaçlarla bununla birlikte kozmetik, güzellik, oyun, güncel konular gibi tematik fakatçlarla kullanabileceğiniz forum siteleri yer verilmiştir. İçeriği sonuna kadar okumayı ve tüm tavsiyelerimi dikkate almayı ihmal etmeyin. Bu sayede kısa süre içinde çok sayıda sorununuza çözüm bulabileceğiniz, merak ettiklerinize yanıtlar bulabileceğiniz çok sayıda site görmüş olacaksınız. Beraber göz atmaya derhal başlayalım!

DH Forum
İnterneti hemen hemen çoğumuzun henüz yeni duymaya başladığı bir dönemde, 1999 yılında kurulan forum sitesi DH Forum, etken üye olarak 2 milyondan fazla bireyi barındırıyor. Bu platformda şu anda etken olan konu sayısı ise 10 milyondan fazla. İnsanların evlilik, cinsel yaşam, satın alma süreçleri, kampanyalar, güncel konular ya da edebiyat gibi çok sayıda mevzuda konuştukları panolar, size de ilham verecek ve bir tek hissetmemenize yardımcı olacak.

Donanım Haber Forum, son dönemlerde indirimlerden haber veren bir platform olması ile dikkat çekiyor. Ek olarak pek çok istatistiğe bakılırsa Avrupa’nın en büyük donanım platformlarından biri sayılan bu platformda teknoloji markaları ile ilgili konular, karşılaştırma ve tartışmalar da çok yaygın şekilde yapılıyor.

Kuruluş yılı: 1999
aktif üye sayısı: 2,061,132
konu sayısı: 10,469,455
hepimiz üye olabiliyor mu: Evet
Donanım Haber Forum’a göz atmak isterseniz derhal buraya tıklayabilirsiniz.

R10.Net
R10.Net
Türkiye’de web master’lar, pazarlamacılar, yazılımcılar, internet üzerinden alım satım yapanlar ve blogger’lar tarafınca en yoğun olarak kullanılan R10, güvenlik düzeyi maksimize edilmiş platformlardan bir tanesidir. Burada tecim puanı sistemi yardımıyla insanlar ticaret yaptıkları bireylerin hizmet kalitesi, disiplini ve finansal güvenilirliği hakkında puan verebilmektedir. Elbette puanların yeterince hakkaniyetli şekilde verildiğinden kesin olmak için anlaşmazlıkları çözmekle görevlendirilmiş çeşitli moderetörler ve kurallar bulunuyor.

R10 üzerinden tanıştığınız biriyle tecim yaparken R10’a herhangi bir şekilde ücret ödemeniz gerekmiyor yahut R10 sizin ödemenizin güvencesini size sunmuyor. Bunun yerine tanıştığınız kişilerin R10 profilindeki yorumlar bir nevi güvence niteliği taşıyor ve dolaylı olarak platform daha güvenli bir süreç yönetmenize yardımcı oluyor.

Daha fazlasını keşfetmek için derhal platformu ziyaret edebilirsiniz. İçerik pazarlamadan sosyal medya pazarlamaya, web sitesi alım satımlarından web tasarım ve kodlama hizmetlerine kadar çok sayıda alanda R10’da hizmet veren kişi bulmak mümkündür.

Kuruluş yılı: 2005
aktif üye sayısı: 100,172
mevzu sayısı: 2,000,223
herkes üye olabiliyor mu: Yalnızca foruma üye olan birinin gönderilmiş olduğu davetiye ile üye olunabilmektedir. Davetiyeler üyelere ücretsiz olarak sunulmaktadır.
Hemen R10’u ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

WM Aracı
WM Aracı
R10.Net sitesine benzer bir görevi gören fakat ona oranla daha az birey tarafından kullanılan WMAracı, yine dijital dünyada çalışan web master’lar tarafından tercih ediliyor. Aslına bakarsanız WM Aracı’nın açılımı da ‘’web master aracı’’ olarak biliniyor. Burada özellikle e-ticaret, seo analiz, site analiz benzer biçimde birbirinden farklı alanlarda hizmet almak isteyenler bulunuyor. WM aracı ek olarak aktif blog sayfası üzerinden dijital dünya ile alakalı son haberleri paylaşıyor. Bu içeriklerin mevzuları internetten iş imkanları, SEO dünyasında güncel kurallar olabiliyor. Platforma kolayca üye olabiliyor, ticaret yapmak adına kendi hizmet konunuzu oluşturabiliyor ve detaylı data ile kendinizi tanıtarak bilgi verebiliyorsunuz. Eğer başlarda düşük fiyattan iş alırsanız zaman içinde insanoğluın size yorum bırakmasını sağlayıp tanınır hale gelebiliyorsunuz.

Kuruluş yılı: 2010
etken üye sayısı: 100,840
mevzu sayısı: 378,941
hepimiz üye olabiliyor mu: hepimiz kolayca herhangi bir davetiyeye ihtiyaç duymadan WM Aracı Forum’a üye olabilmektedir.
WM Aracı üzerinden kolayca bir mevzu açmak, üye olmak ve işlem yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kızlar Soruyor
Kızlar Soruyor
Halen çok popüler olan ve hanımlar tarafından yoğun olarak kullanılan forum sitesi Kızlar Soruyor, özellikle cinsellik, evlilik, duygusal ilişki, film ve dizi dünyası, güncel siyasal ve ekonomik mevzular, edebiyat ve sanat, kozmetik, bakım ile alakalı hanımların birbiri ile bildirişim kurduğu oldukca popüler bir platformdur. Platform üzerinde kullanıcılar rahatça bir konu açabilir yahut var olan bir mevzu üzerinden yeni bildiri paylaşarak fikirlerini, düşüncelerini dile getirebilirler. Kızlar soruyor platformunda erkekler de üyelik açabilmekte ve tartışmalara katılarak fikir beyan edebilmektedir. Bu, pek çok mevzunun her iki cinsiyet tarafınca da detaylı bir şekilde ele alınmasına olanak tanıdıkları olan çok avantajlı bir özellik olarak görülmektedir.

Kızlar Soruyor isimli platform üzerinde özellikle yeni evlilerin, evlenmek isteyenlerin ya da ilişkisini en güçlü şekilde sürdürmek isteyenlerin tavsiye isteme durumunda mevzularını görüyoruz. Buraları foruma üye olmadan da ziyaret edebilirsiniz. Fakat bir konu açmak yahut mevzuya yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor.

Kuruluş yılı: 2011
aktif üye sayısı: 100,000
konu sayısı: Tam olarak bilinmiyor.
Herkes üye olabiliyor mu: Evet, herkes üye olabiliyor. Sistem sual cevap şeklinde işlediği için özellikle soru sormak isteyenlerin kesinlikle üye olması gerekiyor.
Kızlar Soruyor’a gitmek için hemen buraya tıklayın!

Forum TR
Forum TR
Türkiye’nin popüler forum platformlarından biri olan Forum TR, özellikle gerçek bir nostalji yaşamak isteyenler için harika bir seçenek. Burada Forum TR Kafe, Eğitim, data Bankası, Özel Forumlar benzer biçimde alanlar bulunuyor. Özellikle informasyon Bankası alanında üniversite bilgilerinden ödev yapılırken yardımcı olabilecek mevzulara, Forum TR ansiklopedisinden lise bilgilerine kadar çok sayıda alan bulunuyor. Burada vakit geçirirken işinize yarayan dokümanlara rastlama ihtimaliniz çok yüksek.

Öğrencilerin sıklıkla süre geçirdiği Forum TR, yurt haricinde yaşam ve eğitim fırsatlarının, KYK yurt ve burs süreçlerinin paylaşıldığı çok sayıda alt kategoriye ve mevzuya sahip. Burada sınavlara hazırlık ile alakalı detaylar da bulabilirsiniz. Seveceğinize inanırım.

Kuruluş yılı: 2004
etken üye sayısı: 5,006,493
mevzu sayısı: 8,123,294
herkes üye olabiliyor mu: Evet, hepimiz üye olabiliyor
hemen buraya tıklayarak bu yararlı ve bir o kadar keyifli platforma gidebilir, üyelik oluşturabilirsiniz.

OGame TR Forum
OGame TR Forum
elbette bu içeriği oyunlar hakkında detaylı bilgi ve mevzulara haiz olan bir forumdan bahsetmeden bitiremezdik. Türkiye’deki oyun tutkunlarının maksimum tercih etmiş olduğu platformlardan biri olan OGame TR Forum, günümüzde özellikle hem yabancıların hem de Türklerin bulunmuş olduğu bir forum arayanlara hitap ediyor. Çünkü OGame forum doğrudan Türkçe tasarlanmamış, fakat Türkçe dil seçeneği de mevcut.

Oyun dünyası ile alakalı tecim yapmak isteyenler de çoğunlukla burayı takip ediyor. Buradan hem düzey kasılmış olan oyun hesaplarınızı, hem içerisinde para bulunan Steam hesaplarınızı satın alacak kullanıcılara erişebilirsiniz kolaylıkla. Ayrıca oyunlar hakkında sohbet ettiğiniz ve başkalarından taktik arzu ettiğiniz mevzular da hakkaten çok popüler olabiliyor.

Kuruluş yılı: Tam olarak bilinmiyor
etken üye sayısı: 4012 üye
konu Sayısı: 11,259
hepimiz üye olabiliyor mu: Evet, herkes üye olabiliyor.
Derhal platforma girmek ve sizin şeklinde olan gamer’lar ile tanışmak için doğru yerdesiniz. Buraya tıklayabilirsiniz.

Wardom Forum
Wardom Forum
Türkiye’nin en eski forum sitelerinden önde gelen Wardom Forum, özellikle Ekşi sözlük, İnci sözlük şeklinde platformların tasarım ve işleyiş mantığını sevenler için hakikaten iyi bir tercih. Bu forumda da tıpkı lügat uygulamalarında olduğu şeklinde sağ tarafta konular sıralanıyor. Mevzuların sıralandığı alandan bildiri sayısını görebiliyor ve dilediğiniz seçeneğe tıklayarak da burada atılan yorum ve girdileri görebiliyorsunuz. Bu özelliği ile paylaşımlar lügat mantığına göre istif edilmiş durumda.

Her üye dilediği konuda bir başlık açabiliyor. Bu başlık bir mevzu hakkında sual içerebildiği şeklinde genel sohbet havasında da olabiliyor. Genel olarak platformda teknoloji, oyun, tecim konulu paylaşımların hatırı sayılır derecede çok bulunduğunu söylemek mümkün.

Kuruluş yılı: 1998
etken üye sayısı: 704,670
konu Sayısı: 550,169
herkes üye olabiliyor mu: Evet, hepimiz üye olabiliyor.
Siz de Wardom Forum’a üye olarak bu varlıklı paylaşım alanına ortak olmak istiyorsanız derhal buraya tıklayabilirsiniz.

Tahribat.Com Forum
Tahribat.Com Forum
Genel olarak internetten iş icra eden yazılımcıların, pazarlamacıların, e-ticaret uzmanlarının ya da grafikerlerin daha çok kullandığı ile bilinen Tahribat.Com, ticaret yapmak için birileri ile tanışabileceğiniz bir alan. Fakat normal olarak platformun tek amacı bu değil. Burada güncel mevzuları, dizi ve film yorumlarını mevzuşabileceğiniz, fikir alışverişinde bulunabileceğiniz çok sayıda insan var. Özellikle oyun dünyası, e-kitaplar, müzik ve film dünyası ile alakalı açılan mevzuların çok olması, internet güvenliğinden bilişim güvenliğine eğitim odaklı konu ve içeriklerin sayıca yüksek olması, forumu hakikaten yararlı bir yer haline getiriyor. Platformda ek olarak özel olarak programlama, güvenlik veya yazılım ile alakalı konuların istiflendiği ek kategoriler bulunuyor ve bir çok kişi kendi projesi hakkında takıldığı noktaları buradan paylaşarak bilgi rica edebiliyor.

Kuruluş yılı: 2001
aktif üye sayısı: 26,907
mevzu sayısı: 201,321
hepimiz üye olabiliyor mu: Evet
Siz de Tahribat.Com foruma üye olmak ve forum üzerinden yeni insanlarla tanışmak isterseniz derhal buraya tıklayabilirsiniz.

İçeriğimi beğendiyseniz ve bu forum sitelerini ziyaret etmeyi düşünüyorsanız dostlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin. Bunun için aşağıdaki paylaşım butonlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca ek görüş ve önerileriniz için aşağıdaki yorum kısmını kullanmanızı çok isterim!

Sizler için en iyi forum siteleri listesini oluşturdum. Siz de interneti forum sitelerinden yararlanarak kullanmayı seviyorsunuz bu popüler platformları çok seveceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir