× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Tüm firmaları araştırıp sıralamaya koyduk. En iyi firmaları hız konusundan ve destek hizmetine kadar bilgileri araştırıp sizlerle paylaşıyoruz. Evde en iyi internet hizmeti veren firmalar.

6 Kasım 2023 tarihi itibarıyla güncellenmiştir.

İşte listenin tamamı şu şekilde:

1.       Turkcell Superonline: Turkcell Superonline en iyi internet sağlayıcılar arasında ilk sırada yer alıyor. Gelişmiş fiber ağı ile Türkiye’nin pek çok noktasında fiber internet sağlayarak en hızlı iletişim ağına sahip olduğu biliniyor. Üstelik pek çok firma da Turkcell Superonline’ın fiber ağını kullanarak hizmet sağlıyor.   Fiber internet, Süperbox 4.5G internet, DSL internet ve kendi paketini yarat seçeneği ile geniş alana sahiptir. Superonline, Süperbox ile fiber ağın olmadığı yerlerde yüksek hızda internet verisi sağlamakta. Bununla birlikte bunu başaran sayılı markalardan birkaçı arasında yerini en üst sırada yer almakta. Superonline en uygun fiber internet paketi 199 TL’den başlıyor. 12 aylık paket sözüne ilk 6 ay 199 TL sonraki 6 ay 239 TL ile avantaj sunuyor.

2.       TurknetTurknet, köklü bir internet sağlayıcı olmasına rağmen son yıllarda büyük bir yükseliş yaşayan ve bir çok evde tercih edildi. Aynı zamanda 2021 yılında Türkiye 1’ncisi oldu. Günümüzde abone sayısını hızla arttıran Turknet, sayısız avantajıyla listede ikinci sırada yer alıyor. Başka bir sağlayıcıdan TurkNet’e geçmek istemeniz halinde 1000 TL’ye kadar cayma bedelinizi kendileri karşılıyor. Sunduğu taahhüttsüz internet imkanıyla olası bir sorunda cayma bedeli ve ceza gibi ödemeler yapmadan ayrılmanıza imkan sağlıyor. Kotasız ve taahhütsüz internet paketlerinden faydalanmak ilgili yere başvurabilirsiniz. Ayrıca Turknet’in web sitesini ziyaret ederek kısa sürede hizmet almaya başlayabilirsiniz. TurkNet’in tek paketi mevcut olup 1000 Mpbs hıza kadar 139,90 TL’den başlamakta. Firmanın bir diğer güzel özelliği ise, 30 günlük kullanımdan sonra internet hızını beğenmeme durumunda  paranız geri iade edilir.

3.       Türksat Kablo: Türksat Kablo veya Kablonet olarak bilinen firma, en iyi internet sağlayacıları arasında 3. Sırada yerini alıyor. 16, 25 ve 100 mps seçenekleri ile onlarca farklı paket seçeneği sunarak yüksek bir müşteri kabiliyeti bulunuyor. İnternet kullanım sıklığınız ve alışkanlıklarınıza göre en uygun paketi seçerek en kısa sürede evinize gelmesini sağlamanız mümkünn. En iyi internet firmaları arasında olmasını sağlayan diğer bir özelliği ise yüksek hızda internet sunması ile ilgilidir. Türksat Kablonet internet paketlerinden en uygun olanı “yok böyle kampanya” paketidir. 24 Ay Taahhütle İlk 3 Ay 65 TL son 21 Ay 139,00 TL. Özellikle şehit ve gazi yakınları veya engelli vatandaşlar, Türksat Kablo’dan daha uygun fiyatlarla hizmet alma hakkı bulunuyor.

4.       Vodafone Net: En iyi internet firmaları arasında elbette Vodafone Net’de yer alıyor. Vodafone Net, Turk Telekom ve Turkcell Superonline’dan sonra en çok aboneye sahip olan 3. şirket olarak dikkat çekiyor. Vodafone Net, Turkcell Superonline’ın ve diğer birkaç firmanın altyapısını kullanarak hizmet veren bir firmadır. İnternet hızını 100 mps’e kadar yükselme imkanı var. Paketler için en fazla 35 mps’lik seçenekler oluşturulan paketler arasında dilediğinizi seçme imkanı sunuyor. Vodafone Net’in fiber internet paketlerinden en uygun olanı Evde Fiber 16 paketi. İlk 6 ay 68 TL sonraki 18 ay 136 TL ödeme ile avantaj sunuyor.

5.       Millenicom: Millenicom, Azerbaycan’a bağlı  bir internet sağlayıcıdır. Cayma bedelini karşılama, e-posta ile hızlı üyelik sağlama ve 7/24 müşteri desteği ile bilenen firmadır. En iyi internet sağlayıcısı arasında yer alsa da ülkemizde pek tercih edilen bir firma değildir. Aynı zamanda 119,90 TL’den başlayan fiyatıyla en ucuz internet paketlerinden birini sağlayarak fiber internet hizmeti sunuyor.  İnternet sağlayıcının web sitesini ziyaret edip altyapı sorgulama bölümünden bölgeniz için verilen interneti görmeniz mümkündür. Ancak bu internet sağlayıcıları ülkemizin her bölgesinde hizmet veremez.

6.       Turk Telekom: Türk Telekom, Türkiye’nin en fazla abone sayısına sahip olan internet sağlayıcısı olarak listede 6. Sırada yer alıyor.  Fiber altyapı ağı çok geniş olmakla birlikte birçok firmada bu altyapıyı kullanarak hizmet verir. Türk Telekom, taahhütsüz internet tarifesi sunmadığı gibi sık sık sorun yaşayan bir internet ağı olarak biliniyor. Ancak bu durumun bölgeden bölgeye değişebileceğini de göz ardı etmemeniz gerekiyor. Türk Telekom 7/24 ulaşılabilir müşteri hizmetleri ile her soruna kısa sürede yanıt vermek için sürekli olarak çalışıyor. Türk Telekom kampanyalı uygun fiber internet paketleri sunuyor. 1-12 aya özel ilk ay ücretsiz 16 Mbps Limitsiz İnternet 179 TL.

7.        Digitürk: Listemizin son sırasını digitürk alıyor. Sunduğu lig TV avantajına ek olarak internet hizmetine geçiş yapan digitürk çok iyi altyapısı olmasa da internet hizmeti veriyor. Üye olan vatandaşlar için belli sürelere bağlı olarak bedava lig TV imkanı da sunuyor. Genelde lig TV ağı için tercih edilen bu sistem en kısa sürede kurulum sağlayan sayılı firmalar arasında yerini alıyor. İnternet alanında pek bir kitlesi olmayan digitürk lig TV alanı da büyük bir kitle sahibi olarak 7/24 hizmet vermektedir. Digitürk’ün en uygun internet paketi, 24 ay kalma sözüne 129,90 TL’ye üyelik sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir