× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Bu aksesuarların birçoğu, iPhone, Huawei, Samsung, Google pixel, One plus gibi popüler Smartphone şirketlerinden bazıları ile mükemmel şekilde çalışsa da bu yazımızda iPhone özel olarak ele alınacaktır.

 iPhone kullanıcılarına yönelik daha  kişisel kullanım için harika video aksesuarları hakkında araştırma yaptık . Ayrıca, bir GoPro’nuz varsa, listelenen Kamera aksesuarlarının çoğu GoPro ile de uyumlu olduğundan hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Bugün, farklı senaryolarda daha iyi videolar çekmenize yardımcı olan çapraz işlevli araçlara bakıyoruz. Bu durumda size yardımcı olabilecek çok çeşitli gereksinimleri ve gadget’ı ele alacağız.

Joby Tripod Standı (39,95 ABD doları)

Tripod, sabit çekimler yapmak için harika bir cihazdır ve tüm kameramanların mükemmel kamera becerilerinin temel taşı olmuştur. Tripod üretildiği günden bugüne gelişti. Günümüzde ise tripodlar çapraz işlevli olmak zorunda. Sadece bir tripodun işini yapan bir tripod çok gelenekseldir. Joby Tripod ayağı, birden fazla duruma uyacak şekilde ayarlanabilen çok fonksiyonlu bir tripodtur. Griptight Gorillapod melezi, gördüğümüz en iyi tripodlardan biridir. Bu tripodun gücünü resimlerle göstereceğiz.

İlk resimde, basit bir tripod standını görebilirsiniz


Resim 1: tripod ayağı

İkinci resimde, tripod ayağını çevreye uyacak şekilde farklı bir şekilde konumlandığını görebilirsiniz!

Resim 2: Farklı konumda tripod ayağı

Ollo Klip

Ollo Klipsinin markaları, iPhone’unuz için DSLR esque deneyimi sunan, iPhone kamera için önde gelen lens üreticilerinden biridir. Ollo Klipsi, iPhone kamera merceğinin üzerine özel bir telefon kılıfı yardımı ile sabitleyebilirsiniz. Ollo Klibi, video grafisi için farklı tarzlarda size yardımcı olacak birden fazla seçeneğe sahiptir. Geniş açı çekimlerini destekleyen, bazıları 21x’e kadar çıkabilen makro yakınlaştırmayı destekleyen objektiflere sahiptir. Videolarınızın alanına bağlı olarak, doğru Ollo Klipsini seçebilirsiniz. Selfie veya velfleri almak için oldukça ideal bir versiyonu da mevcuttur.

Ollo Klibi kısaca özetlersek, iPhone kamerada çok daha iyi bir deneyim sunan mükemmel fotoğraflar ve videolar çekmek için en iyi akıllı telefon araçlarından biridir. Bu tür bir cihaz, nispeten küçük boyutlu ve çıkarılabilir lens kapağı nedeniyle taşınabilirlik için de mükemmeldir.

iographer

İyiografi denilen profesyonel bir ekipman şirketine geçiyoruz. İyograf, bir iPhone ve iPad film yapımı dehasıdır. Bu, telefonunuzun korunması için üretilmiş bir araç değil, film yapmak için yapacağınız çekimlerde yardımcı olmak amacıyla üretilmiş bir araçtır. İOgrapher, bir tripodun, lensin veya aydınlatma ve ses gibi diğer ekipmanların sabitlenmesi için üretilmiş harika bir cihazdır . Bu araç tek bir kasayı taşıyabilir ve tek bir yerde ışık, ses ve stabilite gibi tüm film yapımı seçeneklerini kullanabilme olanağı sağlar. Çantanda taşıyabileceğin kadar optimedir.

 Bu tür bir cihaz, film yapımcısı bir öğrenci veya ihtiyacı olan bir video blogcusu için harika bir yatırımdır. profesyonel bir ortam için ciddi bir donanımdır.Bu cihaz iPhone için eksiksiz ve profesyonel bir video oluşturma aygıtıdır.

Mega Tiny – Yerçekimi Karşıtı Telefon Kılıfı

Akıllı telefonunuzda video çekme işinde yeniyseniz ve bir yerden başlamak istiyorsanız, muhtemelen satın alacağınız ilk şey bir tripod standıdır .

Mega Tiny’nin yerçekimsizliği özelliğiyle tanışın.

Bu durum, herhangi bir yüzeye yapıştırabileceğiniz ve videolarınızı çekebileceğiniz nano emme teknolojisine uygundur.

Eğer bir tripodunuz yoksa ve kamera önünde belirli bir yükseklikte yürüdüğünüz ve konuştuğunuz bir videoyu yerleştirmek istiyorsanız, tüm yapmanız gereken, duvara yapıştırmak ve duvara monte edilmiş kameranızı hazır bulundurmak olacaktır.

  Optrix Spor (62,14 ABD doları)

Herkes, Go Pro kamerayı görünce , açık havada harika işler çıkaracağı kanaatine vardı.

Bir Go profesyonelinin deneyimini taklit eden zorlu ortamlarda, bir tane satın almak zorunda kalmadan video çekmek isterseniz, ne yaparsınız? 

Cevap: Optrix spor , telefonunuz için ekstra bir koruma katmanı ile iPhone için üretilmiş bir kılıf ve tam olarak bir Go pro gibi kaskınıza takılabilir. Bu sayede iPhone’unuz sağlam bir ortamda video kayıt cihazı haline gelebilir. Optrix’in arkasındaki şirket Body Glove, su altı çekimleri için su geçirmez bir kılıf da üretti. İPhone’unuzla bunun gibi araçlarla ne çekebileceğinize dair hiçbir kısıtlama yoktur.

İşte bir Optrix sporun uygulamalı videosu:

https://youtube.com/watch?v=Y8epqhELKek%3Ffeature%3Doembed

Manfrotto Pixi (24,85 ABD doları)

Bu, çok işlevli bir tripod standının başka bir örneğidir. Manfrotto, tripodlar söz konusu olduğunda oldukça popüler bir şirkettir . Pixi , titreklikle hareketli çekimler yapmak için bir video kulpla karıştırılmış bir Tripod standı olarak çalışır . Yani buradaki ipucu, gereksinimlerinize göre fonksiyonel tripod standları elde etmektir. Pixi ayrıca tripodun kafasını herhangi bir açıda eğmek için bir basma düğmesi seçeneğine sahiptir . bu özellik sayesinde farklı bir pozisyonda kalmanıza gerek kalmadan belirli bir açıda kamera çekimlerine yardımcı olur.

İşte Paul tarafından hazırlanmış, bu küçük canavarı yakından tanımanızı sağlayacak çok güzel bir inceleme:

https://youtube.com/watch?v=Xq4ia885rtw%3Ffeature%3Doembed

X shot Spor direk Selfie Çubuğu

İPhone video cihazlarının bir koleksiyonu selfie çubuğu olmadan tamamlanmaz. Bugün incelediğimiz Selfie çubuğu Xshot Sports Pole selfie çubuğu. Xshot sport, su geçirmez ve son derece sağlam bir kendini çekim çubuğudur.

Bir kendini çekim çubuğu alıyorsanız, sizi uzun süre ve farklı koşullarda idare edecek kadar iyi olmalıdır. Rakiplerinin çoğuna kıyasla çok uzun süre işini iyi yapıyor. GoPro kullanıcıları için, GoPro’yu da destekliyor.

Klyp +

Söz verdiğimiz gibi, Manfrotto’nun Klyp +’sı ile bitiriyoruz. Klyp başka bir olay tabanlı iPhone video ve fotoğraf gadget’ı. Bu gadget çok küçük ve özel bir ses gerektiren her türlü özellik için uygulama alanına sahiptir.

Klyp, iOgrapher kadar büyük değil ve kolayca taşınabilir ve aynı şirkette yapılmış oldukları için sorunsuz bir şekilde Pixi tripod ile çalışıyor.

Klyp ayrıca videografçı için nihai çekim senaryosunu oluşturan nesnelere ışık verme imkanına sahiptir. Aynı zamanda, iPhone’un varsayılan lensine takılabilen bir lense de sahiptir.

Temelleri güçlü olan iPhone gibi cihazlar bir şey ifade ediyor. Bir değere sahiptirler.Kameramanların kariyerinin başında olmasına rağmen , özellikle youtube kanal çekimlerinde çok büyük başarı sağlamalarına olanak sağlayacaktır.

Bir Go Pro ve bir video kamera gibi birden fazla cihaza sahip olmak yerine, bir kişinin ihtiyacı olan tek şey, maliyetinin 1 / 3’üne alabileceği bir tek cihazdır. Bu sayede evde kullanılmayan elektronik eşyalara sahip olmamış olurlar. Umarım bu yazı size iPhone ile video yapmak için kullanılabilecek gadget’lar hakkında iyi bir fikir vermiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir