× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Verileri daha akıllı bir şekilde kullanmak istiyorsanız, iş zekası yazılımını şirketinize entegre etmek mükemmel bir başlangıçtır. İşletmenizin büyüklüğü ne olursa olsun (ister küçük bir başlangıç ​​isterse küresel bir şirket olsun), iş zekası araçlarından kazanılacak bir şeyler vardır.
Yalnızca daha bilgili ve taktiksel iş kararları verebilmekle kalmayacak, aynı zamanda operasyonlarınız da ki sorunları belirleyip çözebileceksiniz. Aslında, bir iş zekası aracı ile ekibiniz karmaşık verileri kapsamlı ve faydalı bilgilere dönüştürebilir, eğilimleri tahmin edip belirleyebilir ve şirketinizin genel performansını iyileştirebilir. Bu şüphesiz size rakipleriniz üzerinde önemli bir kaldıraç gücü sağlayacaktır. Dolayısıyla, iş zekasının avantajlarından yararlanmak istiyor ancak hangisinin en uygun olduğundan emin değilseniz bu kılavuz size yardımcı olmak için burada! İşte en iyi iş zekası araçları.
1. Tableau
Tableau, en iyi iş zekası araçları listemiz arasında en iyi seçimdir. Gerçekten de hızlı performansı ona diğer BI platformlarına göre önemli ölçüde avantaj sağlar. Sezgisel analitik platformu, şirketlerin verileri keşfetmesine, görselleştirmesine ve analiz etmesine olanak sağlarken, kullanıcılar hem meslektaşları hem de müşterilerle paylaşılabilen panoları kolayca oluşturabilir. Bu arada Tableau, sadece işletmeler için değil ayrıca, bireysel analist için de mevcuttur ve özel bir sertifika programı sunar; bu, kariyer olasılıklarınızı artırmak istiyorsanız özellikle yararlı olabilir.Tableau kapsamlı eğitim sağlarken, Tableau sertifika sınavına hazırlanmanıza yardımcı olacak çok sayıda çevrimiçi kaynak var!
2. Sisense
Sisense, çalışanların içgörüleri paylaşmasını ve verileri birbirleri arasında derlemesini kolaylaştıran iş birliğine dayalı araçları nedeniyle bir başka popüler seçimdir. Sisense’ in en dikkate değer özelliklerinden biri, size ve şirketinize büyük bir esneklik sağlayan, verilerin daha hızlı ve farklı kaynaklardan analiz edilmesini sağlayan yonga içi analiz teknolojisidir. Bu veri keşif ve analiz aracı, her ölçekteki işletme için idealdir ve kullanıcı dostu sistemi, özellikle teknoloji meraklısı olmayanlar için de uygundur.
3. Yellowfin BI
Yellowfin BI çok işlevliliği, satışın ana noktasıdır. Erişilebilirliği, platforma mobil, tablet veya masaüstünde nerede olursanız olun erişebileceğiniz için bir başka önemli özelliktir. Bu yazılıma gömülü olan önemli bir işlev, verileri kelimelerle birleştirmenize ve onları çekici bir şekilde aktarmanıza olanak tanıyan veri hikayeleridir. Ayrıca verilerinizi bağlamla yedeklemenin harika bir yoludur, bu da verileri ekibinizdeki herkes için daha anlamlı ve erişilebilir hale getirir.
4. Looker
Looker, bir başka önemli veri keşif uygulamasıdır. Her büyüklükteki işletmeye iç görülü zeka sunar ve verileri aktarmak ve farklı cihazlar arasında kolayca paylaşmak için çekici görseller oluşturmanıza olanak tanır. Anahtar bileşenlerinden biri, uyarlanabilirliğidir. Şirket yapısına göre veri modelleri üretebilir ve şirketinizin ihtiyaçlarına atıfta bulunarak bilgileri uyarlayabilir.

5. QlikView
Stratejik iş adımları atmak istiyorsanız, QlikView sizin için iyi bir BI (Business Intelligence) yazılımı olacaktır. Otomatik olarak oluşturulan raporları, iş kararlarınızı ve planlarınızı bilgilendirirken gizli eğilimleri ve kalıpları keşfetmenize yardımcı olur. Ayrıca, çekici görselleri bir araya getirmenize ve özelleştirilebilir bir kontrol paneli oluşturmanıza olanak tanıyan bir sürükle ve bırak işlevine sahiptir. Bu BI uygulaması, yapay zekayı artırılmış zeka ile entegre ederek bir adım öteye taşıyor. Diğer bir deyişle, tüm deneyim seviyelerinden kullanıcıların platformu kolaylıkla kullanmasına izin verir. Ayrıca, uyarlanabilir doğası, geliştiricilerin uygulamayı tercihlerine göre oluşturmalarına da olanak tanır.

6. Dundas
Dundas, kullanıcı deneyimine çok önem veren tarayıcı tabanlı bir veri görselleştirme platformudur ve entegre kullanıcı uyarlamalı işlevi, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre uyarlayabilecekleri esnek bir araç haline getirir. Verileri sunma şeklinizle size daha fazla yaratıcı özgürlük sağlayacak bir BI araçları ile özellikle ilgileniyorsanız, Dundas tamamen özelleştirilebilir bir platformdur. Gerçekten de Dundas, ilgili verileri şık bir şekilde göstermenize olanak tanıyan geniş görsel ve düzen seçenekleriyle gurur duymaktadır.

7. SAP
SAP, herhangi bir sisteme kolayca entegre edilebilen kurumsal düzeyde bir yazılımdır. Müşteri davranışını da bir faktör olarak gördüğü için veri analizi özellikle ilgi çekicidir. Ayrıca, Java dahil farklı platformlardan bilgi alabilir ve daha kapsamlı bir veritabanı oluşturabilirsiniz. Erişilebilirlik önemlidir ve SAP, mobil ve masaüstü gibi çeşitli platformlardan erişilebilir olduğu için burada da hayal kırıklığına uğratmaz. Bununla birlikte, daha kritik bir kayda göre, SAP’nin benzerlerine kıyasla daha karmaşık olduğu biliniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir