En Pahalı Kulaklıklar Hangileridir?

 En Pahalı Kulaklıklar Hangileridir?

En Pahalı 5 Kulaklık Hangisidir?

Teknolojik cihazların en önemli harici parçalarından olan kulaklıklar, performanslarına ve fiyatlarına göre sınıflandırıldığı zaman en pahalı 5 kulaklık ile diğer kulaklıklar arasında bulunan temel farklar daha iyi anlaşılmaktadır. Bu pahalı kulaklıklar ise kulağı çevrelemekte olan kulaklık türündedir. Önemli avantajlara sahip oldukları gibi bazı dezavantajları da vardır

1.     FocalUtopia Kulaklık Özellikleri Nelerdir?

FocalUtopia markalı kulaklıklar, satışa sunulmuş olan en pahalı teknolojik ürünlerden bir tanesidir. Karbonfiber kafa bandı ve kafa bandı yastığı, kulak yastığı ve berilyum sürücüsüne sahip olan kulaklıkta mikrofon, uzaktan kumanda, toz ve suya karşı dayanıklılık özellikleri bulunmamaktadır. Empedans değeri ise tam 80 Ohm’dur.

104 desibel ses hassasiyeti, akustik ses ve 28 kHz’e kadar ulaşabilen yüksek frekans özelliklerine sahip olan FocalUtopia, 3.5 mm uçlu düz tip jak bağlantı kablosu ile çeşitli cihazlara bağlanabilmektedir. Ağırlığı yaklaşık olarak 500 gramdır ve fiyatı ise yaklaşık olarak 50.000 Türk Lirası’dır.

1.     Sennheiser HD 820 Kulaklık Özellikleri Nelerdir?

Sennheiser HD 820, üç yüz santimetre uzunluğunda bir bağlantı kablosuna sahiptir. Ses hassasiyeti 103 desibelken, frekans seviyesi en fazla 48 kHz’e ulaşabilmektedir. Akustik ses özelliği, mikrofon ve uzaktan kumanda bu kulaklıkta bulunmazken, kafa bandına kullanıcı tarafından çeşitli ayarlamalar yapılabilir. Fiyatı yaklaşık olarak 18.000 Türk Lirası olan bu kulaklığın empedans değeri ise 300 Ohm’dur.

1.     Grado GS200e Kulaklık Özellikleri?

32 Ohm empedansa ve 99 desibel ses hassasiyetine sahip olan Grado GS2000e kulaklığının ahşap bir gövdesi ve döndürülebilen kulaklıkları bulunur. 180 cm uzunluğundaki bir ara kablosu ve akustik ses verme özellikleri de bulunmakta olan bu kulaklığın gürültü engelleme özelliği bulunmazken yüksek çözünürlüklü ses verme özelliği bulunmaktadır. Ayrıca frekans seviyesi de yaklaşık olarak 50 kHz’e kadar çıkabilen kulaklığın fiyatı en az 10.000 Türk Lirası’dır.

1.     AudioTechnica ATH DSR9BT Kulak Özellikleri Nelerdir?

En pahalı 5 kulaklık arasında özel bir yere sahip olan AudioTechnica ATH DSR9BT’nin diğer kulaklık çeşitlerinden en büyük farkı, mikrofona, Bluetooth’a ve uzaktan kumanda ile kontrol edilebilme özelliklerini bulundurmasıdır. Fakat akustik ses özelliği, su ve toz dayanıklılığı bu kulaklıktaa bulunmayan özellikler arasında olmaktadır.

5 saatlik şarj süresi ve 15 saatlik kullanım süresi bulunan kulaklığın ses hassasiyeti 97 desibeldir. Kulaklık, 38 Ohm empedans seviyesi ve en fazla olarak 45 kHz frekansa da sahiptir. Ayrıca İOS ve Android uyumlu bir cihazdır. Fiyatı ise yaklaşık olarak 8.000 Türk Lirası’dır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın