Engelli İnternet Sitelerine Giriş Eklentisi

 Engelli İnternet Sitelerine Giriş Eklentisi

İnternet kullanımı ile birlikte pek çok şeye ulaşabilmek mümkün olsa da, bazı internet siteleri maalesef engelli olabilmektedir. Eğer ki bir veriye ulaşmak istediğiniz web adresi engel yediyse, sizler de bu konuda Engelli internet sitelerine giriş eklentisini kullanarak, sorunları dakikalar içerisinde çözebilir, istediğiniz web adresine ulaşabilirsiniz. Böylelikle artık engelli sitelere girebilmek mümkün olurken, rahatlıkla bu eklentiyi tarayıcılarınıza kurabilirsiniz.

Hangi Tarayıcılarda Kullanabilirim?

Eklenti hakkında bilgiler vermeden önce, hangi tarayıcılar için kullanılabilir olduğundan bahsedelim;

  • Chromium tabancı Google chrome
  • Mozilla firefox
  • Opera
  • Diğer web tarayıcıları

Bu Eklenti Nedir? Ne İşe Yarar?

Sizlere bahsettiğimiz engelli sitelere giriş eklentisi olan, yani bunlardan bir tanesi Zenmate olarak bilinmektedir. Uzun süredir bu eklenti ile pek çok kişi, erişmek istediği web sitelerine Proxy eklentileri ile birlikte ücretsiz olarak ulaşabilmektedir. Uygulaması ve kullanması oldukça kolay olmasından dolayı da tercih sebebidir diyebiliriz.

Nasıl Kullanılır?

Peki, zenmate nasıl kullanılır biliyor musunuz?

Bu eklentiye, Google chrome web mağazası tarafından ulaşabilirsiniz. Bu eklentiye ulaştıktan sonra, + chrome ekle butonuna tıklayabilir ve adımları tamamlayarak tarayıcınıza ekleyebilirsiniz. Tarayıcınıza ekledikten sonra ise aktif hale getirmek ve etkinleştirmek gerekiyor. Öneriler arasında ise, sadece engelli sitelere gireceğiniz zaman kullanılması yer almaktadır. Diğer zamanlarda kendi IP adreslerinizi kullanmanız her zaman tavsiyeler arasında yer alıyor. Yine Google chrome ayarlar kısmından uzantılardan Zenmate tercih edilerek, etkin ve pasif hale getirilebilir.

Hotstop IP Değiştirme Programını Denediniz mi?

İnternet kullanımı ile birlikte elbette ki bir takım ihtiyaçlarda gün yüzüne çıkmaktadır. Bunlar arasında bulunan ip değiştirme programları, yasaklı sitelere giriş yapabilmek ya da farklı ülkelerin ipsi ile internet bağlantınızı sağlayabilmek için sizlere destek vermektedir. Bunlar arasında yer alan HotSpot yaygın olarak kullanılanlar arasında.

Hotspot Shield Nedir? Ne İşe Yarar?

Bahsettiğimiz bu yazılım, VPN tabanlı bir yazılım olması ile birlikte, kullanıcılarına destek vermektedir. Güçlü bir kalkan görevi gören bu yazılım, yerel ağ üzerinden gelmekte olan tehditlere karşı koruma sağlamaktadır. Yazılım içerisinde yer alan güçlü bir şifreleme sistemi, sizleri koruma kalkanı içerisinde almaktadır.

IP adresinizi saklamakta görevli olan bu yazılım, kişisel gizlilik koruma konusunda desteklerini kullanıcılarına sunuyor. Anonim olarak internet üzerinde dolaşmak istiyorsanız, Hotspot shield ip değiştirme programı tercih edilebilir.

Kullanımı kolay

                İnternet ve bilgisayar kullanımına yeni başlamış bile olsanız, hotspot kullanımı oldukça basit olmasından dolayı, sizlerde kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, resmi web adresine girmek ve bu programın indiricisinizi bilgisayarınıza indirmektedir. Bu setup bilgisayara indirildikten sonra, kurulum başlatılmalı ve adımlar tek tek geçilmelidir. Kurulum gerçekleştikten sonra ise, Connect butonu ile birlikte, IP adresini çok kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Böylelikle artık istediğiniz web adreslerine giriş daha kolay bir hale gelecektir. Peki, IP adresinizin değişip değişmediğini nasıl anlarsınız?

IP adresim nedir olarak ya da What is my ip olarak tarayıcınıza yazdıktan sonra, IP detaylarınıza ulaşabilir, teyit edebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın