× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Engelli bir yakını olan kişiler, kamu kurumlarında çalışıyorsa, engelli yakınına yönelik tayin taleplerini belirten bir dilekçe yazabilirler. İşte böyle bir dilekçe örneği:


[Adınız Soyadınız] [Adresiniz] [Telefon Numaranız] [Tarih]

[Alıcı Kurum Adı ve Adresi] [Alıcı Kurumun Yetkilisi] [Alıcı Kurumun Telefon Numarası]

Sayın [Alıcı Yetkili],

Ben, aşağıda bilgileri belirtilen engelli yakınıma yönelik olarak, işlemlerimin daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi adına tayin talebinde bulunmaktayım. Talebim, engelli yakınıma daha iyi bir yaşam kalitesi sunabilmek ve ailemizin ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verebilmek amacıyla yapılmıştır.

Engelli Yakının Adı Soyadı: [Engelli Yakının Adı Soyadı] Engelli Yakının TC Kimlik Numarası: [Engelli Yakının TC Kimlik Numarası] Engelli Yakının Engel Durumu: [Engelli Yakının Engel Durumu] Engelli Yakının Tanıtım Raporu ve Diğer Belgeler: [Ekte sunulmuştur.]

Bu kapsamda, engelli yakınımın sağlık durumu göz önüne alındığında, iş yerimdeki mevcut şartlardan dolayı yaşadığım zorlukları aşabilmek adına uygun bir lokasyona atanmam konusunda yardımınızı talep ediyorum.

Umarım bu talebim, gerekli değerlendirmelerin yapılarak olumlu bir sonuç alınmasına vesile olur. Engelli yakınıma daha iyi bir yaşam sunma ve ailemizin ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verebilme adına bu talebinizin değerlendirilmesini arz ederim.

Saygılarımla,

[Adınız Soyadınız] [İmza]


Dilekçenizi yazarken, kurum içi yönergeleri ve ilgili personel ile iletişim kurmayı unutmayın. Ayrıca, dilekçenizin ekine engelli yakınına ait sağlık raporu, tanıtım belgesi ve diğer ilgili belgeleri eklemeyi ihmal etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir