× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Tıpkı diğer sosyal medya platformları gibi Facebook üzerinden de satış yapabilirsiniz. Facebook’ta etkili bir şekilde satış yapabileceğinizi öğrenerek hedef kitlenizi genişletebilir, marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz. Bu yazımızda, Facebook’ta satış yapmak için nasıl mağaza açacağınıza ve nelere dikkat etmeniz gerektiğine değineceğiz.

Facebook’ta Satış Yapmak Hakkında 

Herhangi bir girişimcinin yapabileceği en iyi şey, hedef kitlesinin bulunduğu platformda satış yapmaktır. Facebook; gelişmiş hedef kitle algoritmaları, konum ve yaş gibi demografik bilgileri ile internet satışlarınızı arttırmanıza katkı sağlar. Eğer halihazırda bir çevrimiçi mağazanız varsa veya yeni başlıyorsanız, oluşturacağınız bir Facebook mağazası ile daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz. Ayrıca, ürün kataloğunuzu Facebook’a yükleyebilir; daha fazla satış elde etmek için görsel, fiyat ve ürün detaylarını da ekleyebilirsiniz.

Facebook üzerinden bir mağaza oluşturularak ürünlerinizi satışa çıkarılabileceğini, ancak satış işlemi doğrudan bu platform üzerinden gerçekleştiremeyeceğinizi unutmamalısınız. Ürünlerinizi satın almak isteyen müşterilerinizi “Satın Al” butonuna tıklamalarını sağlayarak kendi sitenize yönlendirebilirsiniz. 

Facebook’ta Nasıl Mağaza Açılır?

Facebook

Facebook üzerinden mağaza açmak için öncelikle takip etmeniz gereken birtakım adımlar vardır. Bunlar şu şekildedir:

Facebook Mağaza’da Nasıl Satış Yapılır? 

Facebook mağazanızı açtıktan sonra satış yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Facebook Mağaza Ücretli midir?

Facebook

Facebook kullanıcılarına ücretsiz bir deneyim sunduğu gibi mağaza açmak isteyen işletme sahipleri için ücretsiz bir kullanım sunar. Ürün satma işlemleriniz veya hesap açma sürecinizi herhangi bir ödeme olmadan kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bununla beraber, ülkemizde 193 sayılı gelir vergisi Kanunu kapsamında herhangi bir muafiyet bulunmaması halinde internet satışları ve gerçekleştirilen ticari faaliyetler vergilendirilmektedir. Yani, eğer Facebook üzerinden düzenli bir şekilde satış yapıyor ve gelir elde ediyorsanız, herhangi bir istisna belirtilmediği sürece vergi ödemeniz gerekir. 

Facebook’ta Ödeme Kolaylığının Adresi: Paymes

Günümüzde birçok marka sahibi satışlarını ve müşteri kitlesini arttırmak için sosyal medya platformlarının gücünden yararlanıyor. Eğer siz de ürünlerinizin satışını Facebook üzerinden gerçekleştiriyorsanız, Paymes ile ödeme kolaylığına erişebilirsiniz. Herhangi bir üye olma ve şirket kurma zorunluluğu olmadan Facebook’ta sohbet eder gibi satış yapabilirsiniz. Ürün fotoğraflarınızı yükleyerek kısa bir açıklama ve fiyat bilgisi ekledikten sonra ürün linkinizi oluşturabilirsiniz. Hadi, siz de Paymes’i kullanmaya hemen bugün başlayın, müşterilerinize ulaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir