Finansal Teknoloji Nedir?

 Finansal Teknoloji Nedir?

Borç verme, borç ödeme, uluslararası para transferi gibi birbirinden farklı işlemlerin teknoloji aracılığı ile yapılmasına olanak sağlayan finansal hizmet modeline Finansal Teknoloji denir.Finansal teknoloji kavramının diğer adına FinTech denir.

Finansal Teknoloji Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

Finansal teknoloji hizmetinin avantajları, kendi içerisinde 9 ana gruba ayrılır. Bunlar;

1)İşletmelerin herhangi bir krediyi çok daha kolay bir şekilde elde etmelerine olanak sağlaması,finansal teknoloji hizmetinin avantajları arasında yer alır.

2)İşletmelerin herhangi bir krediyi çok daha hızlı bir şekilde elde etmelerine olanak sağlaması, finansal teknoloji hizmetinin avantajları arasında yer alır.

3)İşletmelerin herhangi bir krediyi çok daha az maliyet ile elde etmelerine olanak sağlaması, finansal teknoloji hizmetinin avantajları arasında yer alır.

4)İnsanların kurmak istedikleri işletmeleri çok daha kolay bir şekilde kurabilmelerine olanak sağlaması, finansal teknoloji hizmetinin avantajları arasında yer alır.

5)İnsanların yapmak istedikleri yatırımları çok daha kolay bir şekilde yapabilmelerine olanak sağlaması, finansal teknoloji hizmetinin avantajları arasında yer alır.

6)İki ülke arasında gerçekleştirilecek olan uluslararası para transferi işlemlerinin çok daha kolay bir şekilde yapılabilmelerine olanak sağlaması, finansal teknoloji hizmetinin avantajları arasında yer alır.

7)İki ülke arasında gerçekleştirilecek olan uluslararası para transferi işlemlerinin çok daha az maliyet ile yapılabilmelerine olanak sağlaması, finansal teknoloji hizmetinin avantajları arasında yer alır.

8)Yapılacak olan tüm finansal süreçlerin hızlandırılmasına olanak sağlaması, finansal teknoloji hizmetinin avantajları arasında yer alır.

9)Yapılacak olan tüm para alışverişlerinin kolaylaştırılmasına olanak sağlaması, finansal teknoloji hizmetinin avantajları arasında yer alır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın