Fitoterapi nedir ? bitkiler aracılığıyla yapılan bitkisel tedavi yöntemi anlamına gelir. Fitoterapinin genel amacı oluşabilecek hastalıkları önceden engelleme veya hastalık halindeyseniz hastalığın tedavi edilmesini amaçlar. Fitoterapi nedir denildiğinde artık verebilecek bir cavabınız var : )

Ülkemizde bu tedavilerde kullanılması için gereken çoğu bitki mevcuttur, ancak çok fazla tercih edilen bir yöntem değildir. Her ne kadar tercih edilmeyen bir yöntem olsa da son yıllarda eğilimin biraz daha arttığı görülmektedir. Bu eğilimin artmasındaki ana faktör tabiî ki  de insanların artık daha doğal yollarla tedavi edilmek istemeleridir.

Fitoterapide Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hiç kimse pirince giderken eldeki bulgurdan olmak istemez değil mi ? : ) İşte bu yüzden bitkisel tedavide dikkat edilmesi gereken çok önemli noktalar vardır. fitoterapi yapacak kişinin bu konuda uzmanlaşmış olması gerekir, fitoterapi tedavisinde yapılacak olan hatalar hastanın daha kötü bir hale gelmesine sebep olabilir ” işin uzmanı olmayanlar sayesinde” tabi ki de.

Fitoterapi Hangi Hastalıklar İçin Kullanılabilir ?

Fitoterapide Kullanılan Bazı Bitkiler ve Yararları

Sarı Katoron ;

Dul Avrat Otu ;

Ekinezya ;

Bu makalemizde fitoterapi nedir ? fitoterapinin faydaları hakkında bilgi edindiniz, Unutmayın ki fitoterapi bitkisel bir tedavi yöntemidir ve alternatif olarak kullanılmalıdır. Herhangi bir hastalığınız varsa ilk önce uzman bir hekimle görüşmenizde fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir