× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Adobe Flash Player, internet tabanlı çalışan video, reklam gibi birçok tarayıcı üzerinden çalışmasına yardımcı olan bir tarayıcı eklentisidir. Çoğu bilgisayarın olmazsa olmaz programı sayılan Flash Player gerek tarayıcı üzerindeki oyunları gerek tarayıcı üzerindeki film, video gibi eklentileri açmamızı sağlayan bir programdır. Google şirketinin yaptığı açıklama üzerine Google’ın Flash Player eklentisini desteklemeyi bırakacağını duyurduktan sonra kullanıcıların alternatif olarak yeni tarayıcılar aramaya başladı. Sizler için hem android işletim sistemli telefonlarınız için hem de bilgisayarınızda Flash Player Destekleyen Tarayıcıları listeleyeceğiz. Bilgisayarınız da kullanabileceğiniz Flash Player Destekleyen Tarayıcılar şu şekildedir;

Son dönemlerde oldukça popüler olan bu tarayıcımız. Asya’da bazı ülkelerde Google’dan daha fazla kullanılmaktadır. Son derece hızlı bir tarayıcı olan UC Browser 1 gb gibi bir ram kullanarak hem eski hem de yeni bilgisayarlarınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir tarayıcıdır. Flash Player desteği ile istediğiniz video ve tarayıcı oyunlarını oynayabilmeniz mümkün hale gelmektedir.

İlk olarak 2010 yılında piyasa çıkan Puffin Browser, son dönemlerdeki indirilme ve tercih edilme sebebi göz ardı edilemez bir boyutta. 150 milyon dan fazla indirmeyi geçen Puffin Browser, diğer tarayıcılara kıyasla daha kolaylıklar sağladığı için tercih edilmektedir. Flash Player desteğine devam eden Puffin Browser tercih edilme sebeplerinden biri olmuş durumundadır.

İnternet üzerindeki çoğu video ve Flash Player desteği isteyen uygulamaların çoğunu açmanızı ve çalıştırmanızı sağlayan Photon Browser çok tercih edilen ve ücretsiz bir internet tarayıcısıdır. Flash Player desteği vermesi nedeni ile en çok indirilen tarayıcılar arasındadır.

Donanımınız biraz daha güçlü ve iyiyse Dolphin Browser tam size göre. Tarayıcı geliştiricileri Dolphin Browser’ı en iyi Flash Player oynatıcısı olarak tanıttıkları için biraz sistem yoran bir tarayıcıdır. Kendi içinde çeşitli özellikleri bulunan bu tarayıcının tercih edilme sebeplerinden biri de kullanıcısını sağladığı kolaylıklar ve basit kullanım arayüzüdür. Flash Player desteği ile Dolphin Browser en çok tercih edilen tarayıcılar arasında yerini almıştır.

Hemen hemen herkesin bildiği bir tarayıcı Opera Browser. Opera son dönemlerdeki kullanım kolaylığı ve yaptığı iyileştirmeler sonrasında en çok kullanılan tarayıcılar arasında yerini korumaktadır. Opera’da Flash Player kullanmak istiyorsanız Adobe Flash Player programını eklenti olarak tarayıcınıza ekleyip kullanabilmeye başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir