Haberler:

Tekno50 Forum

Google Bilgi Paneli'ni Duydunuz mu ? Biyografia Seni Bekliyor ! (Okunma sayısı 451 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

graphicdzyn

* 26 Ocak 2023, 14:51:37
Site: www.biyografia.com.tr
Konu: Google Knowledge Panel - Google Bilgi Paneli

Herkese Merhaba

Arkadaşlar bugün sizlerle harika bir panel hakkında bilgi vermeye geldim. Aslında konuya hakim değilim fakat herkesin bilmesini duymasını istediğim bir sistem bu. Google'da biraz araştırmalar yaparken karşıma çıktı aslında. Google knowledge panelini duydunuz mu ? En basit tabiriyle; size en faydalı bilginin ulaştırılması adına fonksiyonel olarak kullanılan sistem altyapısı. Yani türkçe adıyla Google Bilgi Paneli de denilmekte. Bilgi paneli denildiğinde akıllara ne geliyor ? Wikipedia gibi bilgi kaynakları geliyor. Google wikipedia gibi ansiklopedi işlevine sahip sitelerden faydalı ve doğru bilgileri alıp sorgulama sonuçlandırma sayfalarında bu bilgilere yer veriyor.

Mesela tanınmış insanlar, ünlüler. Bu kişilerle alakalı özellikle de onların biyografilerine ulaşabilmek adına kullanılan veri kaynakları genellikle yukarda bahsettiğimiz kaynaklar oluyor. Peki bilinen ve tanınmış insanların biyografilerine en kısa yoldan nasıl ulaşabilirsiniz ?

Bununla alakalı ansiklopedi düzeyinde profesyonel altyapılarla hiç karşılaştınız mı? ben karşılaştım yalan yok, Google Bilgi Paneli hedefiyle profesyonel faaliyetler gerçekleştiren biyografia.com.tr sitesini mutlaka incelemenizi tavsiye ediyorum arkadaşlar. 

Mesela birkaç örnek verelim google'da Recep Tayyip Erdoğan'ın biyografisi,Celâl Şengör biyografi, Aziz Sancar biyografi, İlber Ortaylı biyografi, Oktay Sinanoğlu biyografi yazdınız. Bu kişilerle ilgili çıkan doğru sonuçlandırmalara ulaşmaya çalışarak epey zaman kaybedebilirsiniz.Biyografia'da çok sayıda ünlü insanın biyografilerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kayıtlı