× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Ftp Dosya Yükleme Nasıl Yapılır?

Ftp dosya yükleme nasıl yapılır, ftp dosya transferi nasıl yapılır, ftp dosya indirme nasıl yapılır, ftp dosya nasıl açılır, ftp dosya formatı değiştirme nasıl yapılır, ftp üzerinden dosya indirme nasıl yapılır, ftp sunucuya dosya koyma izni nasıl yapılır soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Dosyalar FTP sunucusunun klasörüne kopyala yapıştırma seçeneğiyle yüklenir.

·        Dosyaları FTP sunucusuna yükleyin

·        Yüklemek istenilen bir dosyayı bulun.

·        Dosyaya tıklayın, sonrasında Ctrl + C tuşlarına basın.

·        Bu Bilgisayar’ı aça basın, sonrasında FTP sunucu klasörüne çift tıklayın.

·        Dosyayı yapıştırmak adına Ctrl + V tuşlarına basın.

Ftp Dosya Transferi Nasıl Yapılır?

Bu protokolün temel kullanımı ftp biçimindedir. İlgili bilgisayara bağlandığınızda size bir kullanıcı ismi ve parola lazımdır. Bağlanma bittikten sonra belirli komutlarla dosya transfer işlemleri yapılabilir.

Ftp Dosya İndirme Nasıl Yapılır?

FTP Adresini klasör ile beraber açın daha sonra FTP de bulunan resimler klasör içerisinde görünecek CTRL+A ile bütünü seçin daha sonra kopyalayıp dilediğiniz bir klasöre yapıştırın fotoğrafları tek tek indirerek istediğiniz dosyaya attın.

Ftp Dosya Nasıl Açılır?

FTP dosyalarını açabilmek için File Magic’i tercih edin.

Bütün dosya biçimine bağlı şeklinde FTP dosyanızı açabilmek adına File Magic [download] gibi dünyada bir yazılım görüntüleyici tercih edebilirsiniz. FTP dosyalarınızı ve yüzlerce değişik dosya türlerini bir programla vasıtasıyla açabilmek adına bugün File Magic’i indirin

Ftp Dosya Formatı Değiştirme Nasıl Yapılır?

İnternetin yaşantımıza girmesi ve devamlı geliştirilebilir olması, yenilikleri de birlikte getiriyor. İnternet sayesinde birçok farklı kitleye erişip, pek çok ihtiyaç giderilebilir. Devamlı gelişen internetle beraber yeni kavramlarla karşılaşmamız da muhtemeldir. Bu kavramlar, biraz karmaşık gibi görünebiliyor olsa da günlük yaşamda kullandığı ya da herkesin kolaylıkla tercih edebileceği uygulamalardır. Bu uygulamalar birlikte işlemlerinizi daha kolay, daha hızlı ve daha güvenli bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Dosya aktarımından en çok tercih edeceğimiz uygulamalardan biri FTP’dir.

“File Transfer Protocol” kısaca FTP, bir dosya transfer protokolü şeklinde geliştirilmiştir. İnternete bağlı olarak iki bilgisayar içersinde dosya transferini yapar. Web sitenize dosyalarınızı aktarmak istenilen, FTP uygulaması neticesinde bunu kolay bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Yüksek boyutlu verilerin hızlı bir biçimde iki bilgisayar içerisinde transferini sağlar. FTP uygulamasını dosya yüklemenin yanı dışı dosya indirmek için de tercih edilebilir.

FTP kullanımı için yapılması gerekenler birkaç adım aşağıdaki gibidir;

·        FTP uygulamasını kullanabilmeniz adına iki bilgisayarın da internete bağlı olduğundan kesinlikle emin olmanız lazımdır.

·        İki bilgisayarda da FTP uygulamasının yüklü olması gerekir.

·        Uygulamaya, bağlanmak istediğiniz zaman bilgisayarın adresini girmelisiniz.

·        Kullanıcı hesabının yani olacak olan dosyaların olduğu hesabı tercih edin.

·        Bağlanacak bilgisayarın kullanıcı hesabı şifreliyse şifreyi girilip devam edebilirsiniz.

·        Bağlantı kurulacak bilgisayar üstünde FTP servis programının olması gerekir komutların yerine getirilmesini sağlanır

·        FTP yapılacak bilgisayara ait adresi, komut kısmına girmeniz yeterlidir. Karşınıza gelen ekrana kullanıcı ismi ve varsa şifre girilir.

·        Erişim bittikten sonra belirli komutlar yazılarak dosya değiştirme işlemleri tamamlanır.

Ftp Üzerinden Dosya İndirme Nasıl Yapılır?

FTP Adresini klasör ile beraber açın daha sonra FTP de bulunan resimler klasör içinde görünecek CTRL+A ile bütününü tercih edin daha sonra kopyalayıp istediğiniz bir klasöre yapıştırın resimleri tek tek indirerek istediğiniz dosyaya attın.

Ftp Sunucuya Dosya Koyma İzni Nasıl Yapılır?

·        Yüklemek istediğiniz bir dosya bulun.

·        Dosyaya tıklayın, sonrasında Ctrl + C tuşlarına basın.

·        Bu Bilgisayar’ı aç, sonrasında FTP sunucu klasörüne çift tıklayın.

·        Dosyayı yapıştırmak adına Ctrl + V tuşlarına basın 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir