× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

1.SEVDİĞİNİZ İŞİ YAPIN 

Mutluluğu kovalamak yerine sevdiğiniz şeylerin peşinde koşun. Bisiklet binin, resim yapın, yazın yada okuyun, sizi ne mutlu ediyor, dış dünyadaki stresten ve kalabalıktan biraz da olsa uzaklaşmanızı sağlıyorsa ona odaklanın. O anda kendinizi düşünmeyeceksiniz bile, yaptığınız işin verdiği zevkle sürüklenip gidiceksiniz. Yapmanız gereken tek şey zevk aldığınız işlere yoğunlaşmak.

2.ŞU ANKİ ZAMANI YAŞAYIN

Geçmiş pişmanlıkları ve hayal kırıklıklarını bırakmak kolay değildir fakat geçmiş sizi yanlızca geri çeker, oysa ki kendiniz için ileri gitmeli ve yaşadığınız her dakikadan zevk almaya bakmalısınız. Ancak gerçek mutluluğu deneyimlemek istiyorsanız içinde bulunduğunuz zamanı yaşamalısınız. Uzaklaştığınızı hissettiğiniz zaman kendinize küçük hatırlatmalar yapın. Sevdiğiniz ve minnettar olduğunuz şeylere odaklanın.

3.NE İSTEDİĞİNİZE KARAR VERİN

Bu hayatta ne yapmak istediğinize, amaçlarınızın ve tutkunuzu besleyen şeyin tam olarak ne olduğuna karar verin. Sevdiğiniz işi yapmak ve bir ama uğruna savaşmak sizi ayakta tutan en büyük şey olacak.

4.FARK YARATIN

Başkalarının hayatına da dokunun. Birine yardım edin, bir sokak hayvanını besleyin, onu sevin, bir çocukla vakit geçirin, çocuklarla vakit geçirmek doğal terapi yollarından biri. Çocukların hayata bakış açıları ve çevreyi algılayış biçimlerini dikkatlice izleyin. Başkaları için önemli bir şey yaptığınızda bu sizin de duygularınızı tatmin eder.

5.SEVDİKLERİNİZE SIKICA SARILIN

Ailenize, arkadaşlarınıza ve çevrenizdeki insanlara sımsıkı sarılın ve onları sevdiğinizi söylemekten çekinmeyin. Hayat tahmin ettiğimiz kadar uzun değil insanlara onları sevdiğinizi söylemeye çekinmeyin ve anın tadını çıkarmaya bakın, mutluluk tam da baş ucunuzda aslında .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir