× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler [wpdreams_ajaxsearchlite]

Yeni nesil konsollar ile birlikte artık hayatımıza bambaşka terimler girmeye başladı. Geriye dönük uyumluluk olarak bilinen yeni özellik pek çok konsol ve oyun severin heyecanlanmasına neden oluyor.

Yeni nesil konsollar piyasaya çıktıkça eksi oyunlar neredeyse tarihe karışacak şekilde oynanamaz hale geliyordu. Gelişen teknoloji ve atılan doğru adımlar sayesinde yeni nesil konsollara eski oyunları oynatma özellikleri kazandırılmış durumda.

Bu konuda Microsoft ve Sony birbirleri ile rekabet konusunda attıkları adım sayesinde kısa sürede gelişimi oyun ve konsol severlere sunmuş durumda. Yeni nesil konsollar ile eski konsol oyunlarını oynamak mümkün!

Geriye Dönük Uyumluluk Nedir?

Son zamanlarda adını duymaya başladığımız Geriye dönük uyumluluk nedir? Geriye dönük uyumluluk teknolojisi eski konsollarda oynan oyunların yeni nesil konsollarda oynana bilinmesini sağlıyor.

Ufak tefek yazılım geliştirilmeleri ile birlikte artık eski oyunları yeni nesil canavar konsollarda yüksek grafik kalitesi ve ses kalitesi ile oynamak mümkün duruma geliyor. Önceden eski oyunların ya yeni halini satın almanız gerekiyordu ya da eksi bir konsol alarak yolunuza devam etmeniz gerekiyordu.

Geriye dönük uyumluluk teknolojisi sayesinde oyun firmaları tarafından belirlenen oyunları yeni konsollarınızda oynama şansınız bulunuyor. Her ne kadar bu tabir ile oyun sayısı az gibi gözükse de firmalar neredeyse bütün oyunlarını yeni konsollara uyarlamak için kollarını sıvamış durumda.

Geriye Dönük Uyumluluk Oyunları Açıklandı! Rockstar Games Bombayı Patlattı!

Geriye dönük uyumluluk teknolojisinden ilk yararlanmak isteyen oyun yapım firması Rockstar Games oldu. Açıklanan oyunlar listesinde hem PS5 hem de yeni nesil Xbox konsol için oyunların listesi yayınlandı.

Konsolların satın alımdan sonraki ilk kullanılabilecek oyunları GTA 5 ve RDR2 olacak. Oyuncular oyun mağazası üzerinden GTA 5 ve RDR2 oyununu satın alabilecek ve herkesten önce yeni konsollarında kullanmaya başlayacak.

Bunun yanı sıra yapılan açıklamalara göre 2021’in başlarında GTA5’in yeni nesil sürümü de yeni nesil konsolcular için kullanıma sunulacak.

İşte Geriye Dönük Uyumluluk ile Oynanabilecek Rockstar Games Oyunları;

Açıklanan oyun listesi hem Sony PS5 Üzerinden erişilebilir olacak hem de Xbox Series X/S sürümlerinde kullanılabilir olacak. İddialara göre Rockstar tarafından henüz açıklanmamış sürpriz oyunlar da bu listelerde olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir