× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Yıllar önce bir site kurdunuz. Belirli bir seviyeye getirdiniz. Ve artık bu siteden para kazanmak istiyorsunuz. Bunun tek yolunun ise Google Adsense üzerinden olduğunu düşünüyorsunuz. Peki, Google Adsense Harici Para Kazanma Yöntemleri Var Mı? Diye merak ediyorsanız, okumaya devam edin.

İyi bir siteniz var ise, hitiniz de yerindeyse adsense den para kazanmak için ömrünüzü harcamayın. Yalnızca adsenseden değil, farklı sitelerden de siteniz için para kazanmanız mümkündür? Nasıl mı?

Adsense Dışında Siteden Nasıl Para Kazanırım ?

Arkadaşlar, adsense dışında para kazanmak için öncelikle diğer firmaları kullanabilirsiniz diye sözlerime başlamak istiyorum. Yani Google dan gösterim başına para veren siteler veya tıklama başına para veren siteler diye arattığınız takdirde, Adsense Alternatifi Sitelere ulaşabilirsiniz.

Ama benim bu yazımda bahsetmek istediğim şey daha farklı. Mesela tanıtım yazısı, backlink ve banner reklamı satarak, adsensenin harici para kazanmanız mümkün. Yani, bir sitede adsensenin dışında para kazanmak için tanıtım yazısı satabilir, backlink verebilir ve sitenin belli alanlarını banner reklama satarak gelir elde edebilirsiniz.

Ama şunu belirtmek istiyorum ki kategorisi genel olarak bilişim sektörüne hitap eden sitelere giren kullanıcıların tarayıcısında Adblock yani reklam engelleyici eklenti kullanıldığından ötürü zaten reklamın ne olduğunu pek bilmeden reklama tıklamadıkları için Adsense den fazla kazanç sağlayamayabilirler. Biraz daha adsensenin dışında olan alternatif firma ararken seçici olmanız gerekiyor. Doğru firmayı seçmediğiniz takdirde siz de kazancınızın daha da azalacağını görebilirsiniz.

Bu nedenle genellikle bilişim sektörüyle uğraşanlar, tüm Adsense reklamlarını kaldırıyor. Daha sonra da bu firmanın alternatifi diğer sitelerin tamamını deneyin. Emin olun ki, onlarda da yine aynı problemler ortaya çıkacak. Yani karşınızda, bilinçli bir kitle olduğundan ötürü reklamlara tıklanmayacak ya da Adblock tarafından reklamlar engellenecek.

Fakat, yabancı bir kaç pop-up sitesinden iyi gelir elde edebilirsiniz. Tabi ki yayın politikası size uyarsa. Yani şöyle ki, bildiğiniz üzere pop-up reklam dediğimiz şekil sitede herhangi bir yere tıklandığında sitenin arka planında yeni bir sayfada reklamın açılması olayıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir