× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Google Analytics mülk takibi kimliği konusunu ifade etmeden önce hesabınıza en fazla 50 tane mülk ekleyebileceğinizi belirtmek istiyoruz. Google Analytics mülk takibi kimliği ise şu şekilde eklenebilmektedir:

Hesabınızda oturum açın. “Yönetici” kısmına tıkladıktan sonra “Mülk” kısmına gelin. “Yeni Mülk Oluştur” a tıklayın. Web sitesini seçin ve uygulamanın adını girin. Sayfanızın URL’sini ekleyin. Sayfanız hangi sektöre ait ise, kategorisini girin. Saat dilimini seçerek, izleme kimliği elde edin.

İzleme Kimliği ve Mülk Numarası Ne İşe Yarar?

Google Analytics mülk takibi kimliği ve mülk numarasının dizesi “UA-000000-2” şeklindedir. Bir hesabın ya da mülkün izlenebilmesi için bu kodun izlenme koduna eklenmesi gerekiyor. İzlenme kimlikleri otomatik olarak ekleniyor. Ancak Analytics sistemine işlemek istiyorsanız, farklı izleme teknolojilerini de eklemenizi gerekecektir. Burada belirtilen rakamların 0 olan kısmı hesap numarası, ikinci rakam olan -2 ise mülk numarasını oluşturmaktadır.

Google Analytics Hakkında

Bu sistemi kullanmak isteyenlerin uğrayacağı ilk nokta, aslında dijital pazarlamadır. Dijital pazarlama ya da e-ticaret yapan kişiler, kullanıcılarının ve müşterilerinin hareketlerini merak ederler. Bir markanın en önemli hedefi, kendini duyurabilmek ve satışını arttırmaktır. Bu da başarı için en temel yoldur. Google Analytics sistemini kullanmak istiyorsanız, şu noktaları izleyebilirsiniz:

  1. İlk olarak hesap oluşturun
  2. Oluşturmuş olduğunuz hesaba dilerseniz, mülk eklemesi de yapabilirsiniz.
  3. Sayfanın size vermiş olduğu izleme kodunu sayfanıza ekleyin.
  4. Test trafiğini göndermeyi unutmayın
  5. Yapılandırma yapın
  6. Kullanıcıların yönetimini ayarlayın
  7. Sayfanızın görünümünü oluşturun
  8. Hedeflerinizi düzenlemeyi ihmal etmeyin
  9. Raporlamaları inceleyin

Google Analytics sistemini kullanmak bu kadar kolaydır. Eş zamanlı, gerçek kişiler hakkında rapor almak için bu sistemi kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir